مقالات

فروش مس در بازار چگونه است؟

By مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ No Comments

برای فروش مس در بازار می‌توان از ورق‌های مسی با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد.

یکی از عوامل فروش مس استفاده از ورق مس است، فروش مس بالا خواهد رفت در صورتی که از ورق مس بعنوان ارزش افزوده استفاده گردد. از این طریق می توانید سهام شرکت خودتون را با فروش مس افزایش دهید.

فروش مس در مقایسه با دیگر فلزات قراضه قابل بازیافت، بیشترین سود را دارد. اگر در حال بازسازی خانه هستید و یا یک کسب‌وکار راه‌اندازی کردید به‌طور معمول یک سری فلز ناخواسته تولید خواهد شد که با فروش آن می‌توانید قسمتی از هزینه‌های خود را جبران نمایید که دراین‌بین فلز مس بیشترین فروش را در بازار دارد و فروش مس می‌تواند برای شما نسبت به سایر فلزات دیگر سود بیشتری بدهد.
۱- ورق مس درجه‌بندی مختلفی دارد. درجه سوم آن شامل کویل مس یا فویل مس یا رول مس و دیگر قطعات نازک مس می‌باشد. درجه دوم آن شامل سیم مسی است که خورده شده، لکه‌دار یا رنگ‌آمیزی شده است. درجه‌یک آن شامل سیم مسی سالم بدون لکه، خوردگی و رنگ می‌باشد. مراکز بازیافت بیشترین پول را به سیم مسی درجه‌یک و کمترین پول را به سیم مسی درجه سه می‌دهند، بنابراین فروش مس درجه‌یک می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
۲- با مراکز بازیافت ضایعات تماس بگیرید و از قیمت‌های فعلی مس برای فروش باخبر شوید. قیمت مس اغلب در بازار دارای نوسان هست و مراکز مختلف بازیافت امکان دارد به شما قیمت‌های متفاوتی را بگویند پس بهتر هست با هر مرکز بازیافت تماسی داشته باشید تا بتوانید بهترین معامله را کرده باشید.

 

۳- امکان دارد سیم مسی یا کویل مسی شما به همراه دیگر فلزات با یکدیگر درهم‌تنیده باشند بهتر است این فلزات را ابتدا جدا کنید این کار باعث می‌شود ارزش ورق مسی شما افزایش پیدا کند و بتوانید با قیمت بهتری آن را بفروش برسانید.

 

۴- ورق مسی خودتان را به مرکز بازیافت ببرید، در آنجا کارمند بازیافت ورق‌ها را وزن می‌کند با دقت نگاه کنید و اطمینان نمایید که هیچ سیمی روی لبه ترازو آویزان نباشد، چراکه مراکز بازیافت بر اساس سنگینی سیم مسی به شما پول پرداخت خواهند کرد.

فروش مس به طور سالانه در ایران به دلیل افزایش تقاضای بیشتر به وسیله ساخت، حمل و نقل، برق و صنایع الکترونیک به رشد خود ادامه می‌دهد. هر چند فروش مس نسبت به سال های قبل در نوسان است ولی صنعت معدن مس که منجر به فروش مس می شود تنها شاهد افزایش تولید داخلی است که انتظار می‌رود به این زودی بدون توجه به وضعیت عرضه جهانی پایین رود.

اگر در حال برنامه‌ریزی یک پروژه هستید که شامل استفاده از مقدار قابل‌توجهی از منابع مسی است، اکنون بهترین زمان برای شروع است به این خاطر که تولید هنوز در اوج خود است. به خاطر داشته باشید که هر آلیاژ مس خواص منحصر به فرد خود را دارد که برای منظورهای مختلفی به کار می رود. با توجه به انتظاراتی که از پروژه دارید و می تواند در آینده نیاز شما را برآورده نماید، رول مس خود را پیدا کنید. برای کمک به شما، بیایید برخی از آلیاژ مس را بررسی کنیم.

برای افزایش فروش مس یک توضیح مختصری در مورد مس، رول مس خواهیم داد، مس یکی از اولین فلزات کشف‌شده توسط بشر است. استفاده از آن به ۱۰۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و بسیاری از زمینه‌های فن‌آوری از جمله شکار، معماری و ساخت‌وساز را در خالص‌ترین شکل خود ایجاد کرده‌است. این به خاطر مجموعه منحصر به فرد مس است که پرکاربردترین آن شامل مقاومت در برابر خوردگی و رسانایی بالا  است. در حقیقت تنها دلیلی که ورق مس می‌تواند به مدت هزاران سال دوام بیاورد این است که بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. معمولا طول می‌کشد تا علایم واقعی آسیب به سطح آن را ببینید.

رول مس که در نهایت باعث افزایش فروش مس می شود هنگامی که در معرض اکسیژن قرار می‌گیرد ، در سطح ورق مس یک لایه از مواد جدید به نام زنگ مفرغ(پاتینا) تشکیل می‌دهد. این تبدیل به سپر مس در مقابل خوردگی بیشتر می‌شود. ورق مس زمانی که در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرد به آسانی ذوب نمی‌شود و از این خاصیت می توان در قطعات ماشین استفاده کرد.

مس با هدایت الکتریکی خود می‌تواند برق ولتاژ بالا را بدون آتش گرفتن انتقال دهد، که توضیح می‌دهد چرا بیشتر سیم‌های امروزی و کابل‌ها از مس ساخته شده‌اند. برای درک بهتر ویژگی‌های مس و دانستن محل فروش مس، از یک متخصص فلز شناخته‌شده در منطقه خود بپرسید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه اگر تجربه ای در این رابطه دارید می توانید آن را در نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.