مقالات

فروش مس در بازار چگونه است؟

By آذر ۱۵, ۱۳۹۶ No Comments

برای فروش مس در بازار می‌توان از ورق‌های مسی با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد.

 

فروش مس در مقایسه با دیگر فلزات قراضه قابل بازیافت، بیشترین سود را دارد. اگر در حال بازسازی خانه هستید و یا یک کسب‌وکار راه‌اندازی کردید به‌طور معمول یک سری فلز ناخواسته تولید خواهد شد که با فروش آن می‌توانید قسمتی از هزینه‌های خود را جبران نمایید که دراین‌بین فلز مس بیشترین فروش را در بازار دارد و فروش مس می‌تواند برای شما نسبت به سایر فلزات دیگر سود بیشتری بدهد.
۱- ورق مس درجه‌بندی مختلفی دارد. درجه سوم آن شامل کویل مس یا فویل مس یا رول مس و دیگر قطعات نازک مس می‌باشد. درجه دوم آن شامل سیم مسی است که خورده شده، لکه‌دار یا رنگ‌آمیزی شده است. درجه‌یک آن شامل سیم مسی سالم بدون لکه، خوردگی و رنگ می‌باشد. مراکز بازیافت بیشترین پول را به سیم مسی درجه‌یک و کمترین پول را به سیم مسی درجه سه می‌دهند، بنابراین فروش مس درجه‌یک می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
۲- با مراکز بازیافت ضایعات تماس بگیرید و از قیمت‌های فعلی مس برای فروش باخبر شوید. قیمت مس اغلب در بازار دارای نوسان هست و مراکز مختلف بازیافت امکان دارد به شما قیمت‌های متفاوتی را بگویند پس بهتر هست با هر مرکز بازیافت تماسی داشته باشید تا بتوانید بهترین معامله را کرده باشید.

همچنین بخوانید:  خواص مس و تاثیر آن بر انسان

 

۳- امکان دارد سیم مسی یا کویل مسی شما به همراه دیگر فلزات با یکدیگر درهم‌تنیده باشند بهتر است این فلزات را ابتدا جدا کنید این کار باعث می‌شود ارزش ورق مسی شما افزایش پیدا کند و بتوانید با قیمت بهتری آن را بفروش برسانید.

 

۴- ورق مسی خودتان را به مرکز بازیافت ببرید، در آنجا کارمند بازیافت ورق‌ها را وزن می‌کند با دقت نگاه کنید و اطمینان نمایید که هیچ سیمی روی لبه ترازو آویزان نباشد، چراکه مراکز بازیافت بر اساس سنگینی سیم مسی به شما پول پرداخت خواهند کرد.

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه اگر تجربه ای در این رابطه دارید می توانید آن را در نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.