قیمت ورق مسی

آخرین بروزرسانی قیمت ورق مسی (قیمت ها به تومان برای هر کیلو)

ضخامتابعادبرندحالتقیمت

0.3 میلی متر

-
باهنر
شیت

0.4میلی متر

-
باهنر
شیت

0.5 میلی متر

-
باهنر
شیت
570,000 تومان

0.6 میلی متر

-
باهنر
شیت

0.7 میلی متر

-
باهنر
شیت

0.8 میلی متر

-
باهنر
شیت

1 میلی متر

-
باهنر
شیت
580,000 تومان

1.25 میلی متر

-
باهنر
شیت

1.5 میلی متر

-
باهنر
شیت
580,000 تومان

10 میلی متر

-
باهنر
شیت
630,000 تومان

15 میلی متر

-
باهنر
شیت

2 میلی متر

-
باهنر
شیت

2.5 میلی متر

-
باهنر
شیت
620,000 تومان

۲۰ میلی متر

-
باهنر
شیت

3 میلی متر

-
باهنر
شیت
570,000 تومان

۳۰ میلی متر

-
باهنر
شیت
650,000 تومان

5 میلی متر

-
باهنر
شیت
570,000 تومان

صفحه ارت مسی

صفحه ارت مسی چیست؟ صفحه ارت مسی به عنوان یکی از محصولات مسی کاربرد ویژه‌ای در صنایع مختلف دارد که

رول برنجی نرم

رول برنجی نرم یا آلفا (Alpha Brasses) آلیاژهای تک فاز با ترکیب حدود 65 درصد  فلز مس و  35 درصد

صفحه مسی باهنر

یکی از تولیدکنندگان محبوب در زمینه محصولات مسی و آلیاژهای آن شرکت مس باهنر است. ورق مسی باهنر میان انواع

ورق مس

مس می‌تواند به چندین شکل بنا به نوع مصرف تولید شود؛ یکی از این موارد ورق مس است. مس در

رول (کویل) مس

کویل مسی (Copper Coil) یا رول مس یکی از محصولات مسی است که در صنعت الکتریکی و الکترونیک مورد استفاده

رول برنجی فنری(سخت)

رول برنجی فنری که به نام نیمه سخت نیز شناخته می‌شود، همان‌طور که از نام آن مشخص است در مقایسه

ورق برنجی

ورق برنجی یکی از محصولات برنجی جذاب و کاربردی در صنعت فلزکاری است که از آلیاژ برنج (ترکیب مس و

خرید و فروش ورق مس از گذشته رواج داشته و به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن، کاربردهای متنوعی در صنایعی مختلف دارد. قیمت ورق مس در مقایسه با بسیاری از فلزات که کاربرد مشابهی دارند (مانند فلز نقره) بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

قیمت ورق مسی به عنوان یک محصول فلزی می‌تواند متغیر باشد و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. در ادامه مهم‌ترین عواملی که می‌توانند بر قیمت ورق مسی تأثیر بگذارند را به‌طور مجزا بررسی خواهیم کرد تا با اطلاعات بیشتری نسبت به خرید ورق مسی اقدام کنید.

قیمت ورق مسی چطور تعیین می شود؟

عوامل مختلفی بر قیمت ورق مس و سایر محصولات مسی از جمله صفحه ارت مسی، کویل مس و… تاثیر می‌گذارند. علاوه بر ضخامت و ابعاد ورق های مسی، عوامل خارجی مانند نوسان قیمت ارز، قیمت مس خام، میزان عرضه و تقاضا، نحوه تولید و محل تولید محصول، شرکت تولید کننده، اخبار سیاسی و اقتصادی و… در تغییر قیمت ورق مس موثر هستند.

قیمت روز ورق مسی بر اساس چه فاکتورهایی مشخص می شود؟ قیمت ورق مسی اغلب بر اساس کیفیت مواد اولیه سازنده از جمله میزان خلوص مس استفاده شده در آن محاسبه می‌شود اما شایان ذکر است که عوامل دیگری مانند: قیمت انواع ورق آهن، وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، نرخ ورق در بازار جهانی، میزان عرضه و تقاضا در بازارآهن و کارخانه ارائه دهنده ورق مسی، نیز تأثیر چشم‌گیری بر روی قیمت این محصول دارند.

عوامل موثر بر قیمت ورق مسی

همان‌طور که گفتیم نوسان قیمت ورقه مسی به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که قصد داریم تا مهم‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل موثر بر قیمت ورق مس

 

عوامل موثر بر قیمت ورق مس

قیمت مس خام قیمت

یکی از مهم‌ترین دلایل نوسان قیمت ورق مس به فلز مس خام مربوط می‌شود. مس خام در بازار جهانی یکی از عوامل اساسی در تعیین قیمت ورق مسی است، درواقع با توجه به اینکه این 2 ماهیت یکسانی دارند، هرچه قیمت مس خام افزایش یا کاهش داشته‌باشد، در قیمت ورق مسی نیز تاثیرگذار خواهدبود.

میزان عرضه و تقاضا

تقریبا قیمت تمام محصولاتی که در زمینه‌های مختلف خرید و فروش می‌شوند به میزان عرضه و تقاضا بستدگی دارند خرید و فروش ورق مس نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و نرخ تقاضا و عرضه در بازار تأثیر زیادی بر قیمت محصولات مسی دارد. اگر تقاضا برای ورق مسی افزایش یابد و عرضه کاهش پیدا کند، معمولاً قیمت ورق مسی افزایش می‌یابد و همچنین هرچه عرضه بیشتر باشد و تقاضا کم، قیمت آن کاهش می‌یابد.

فرآیند تولید و تاثیر آن در نوسان قیمت ورق مس

روش‌های تولید و فرآیندهای مرتبط با تولید ورق مس نیز می‌توانند در قیمت آن تاثیر داشته باشند. بهبود تکنولوژی و کاهش هزینه تولید ممکن است منجر به افزایش تعداد تولید و کاهش قیمت شود. پس به‌طور کلی می‌توانیم بگوییم هزینه‌های تولید هرچه کاهش یابند، قیمت محصولات نیز کمتر خواهد.

تاثیر قیمت ارز در بازار فلزات

امروزه بسیاری از صنایع به خصوص خرید و فروش مس، تحت تاثیر قیمت ارز قرار گرفته و با نوسانات ارز قیمت آن‌ها نیز کم و زیاد می‌شود؛ به عبارتی اغلب قیمت محصولات فلزی به ارزش ارزی آن وابسته است. تغییرات در نرخ ارز می‌تواند تأثیری بزرگ بر قیمت ورق مسی داشته باشد، زیرا مس به صورت جهانی معامله می‌شود و تأثیرات تغییرات نرخ ارز بر قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

قیمت ورق مس

 

قیمت ورق های مس

هزینه‌های تولید

همان‌طور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، نحوه تولید ورق مس در هزینه تولید آن اثر گذاشته و درنتیجه مبلغ خرید و فروش ورق مسی افزایش یا کاهش می‌یابد، هزینه‌های تولید متعلق به مواد اولیه، نیروی کار، انرژی و سایر عوامل تولید می‌شود. افزایش هزینه‌های تولید معمولاً به افزایش قیمت نهایی محصول منجر می‌شود.

میزان ترکیبات مس

دلیل دیگری که باعث تغییر قیمت ورق مسی می‌شود تولید آن با ترکیبات مختلف است. مثلاً، ورق مس خالص با ورق مس که آلیاژهای مختلفی دارد قیمت‌های متفاوتی دارند. به عبارتی درصد خلوص ورق مسی بسیار مهم و ارزشمند است و قیمت ورق مس را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شرایط بازار منطقه‌ای

قیمت ورق مسی ممکن است در مناطق مختلف جهان متغیر باشد و معامله‌گران ممکن است به شرایط خاص منطقه‌ای توجه کنند. درواقع فاصله کارخانه از فروشگاه نیز می‌تواند دلیلی برای کمتر یا بیشتر بودن قیمت ورق مس در مقایسه با سایر مناطق باشد.

تحولات سیاسی و اقتصادی

 تغییرات در سیاست‌ها و رویدادهای جهانی می‌توانند تأثیر زیادی بر بازار مس و قیمت‌ها داشته باشند.

راهنمای خرید ورق مس

شما می‌توانید برای خرید ورق مس به فروشگاه‌های معتبر و مرتبط در این زمینه مراجعه کنید. فروشگاه رحیمی (بازار فلز) یکی از قدیمی‌ترین فروشندگان مس و برنج در سراسر ایران است و می‌توانید برای استعلام قیمت و یا مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

قیمت روز هر کیلو مس چطور تعیین می شود؟

قیمت هر کیلو ورق مس قیمت یک کیلو ورق مسی بر اساس معیارها و فاکتورهای متفاوتی سنجیده و تعیین می‌شود. عموما قیمت ورق مس به میزان و درصد خلوص مس و ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد و علاوه‌برآن فاکتورهای اقتصادی و سیاسی بر آن اثر گذارند. عرضه و تقاضا، نرخ ارز و کارخانه تولیدکننده روی نوسان روزانه قیمت ورق مسی تاثیر غیرقابل انکاری دارند. برای محاسبه نرخ هرکیلو ورق مس باید قیمت روز هر کیلگرم مس را در وزن موردنیازتان ضرب کنید و با ارزش افزوده جمع کنید.

 

مس به خوبی با سایر فلزات ترکیب می شود و آلیاژهای پرکاربرد مانند برنج و برنز را تشکیل می دهد. مس به عنوان یک فلز پایه در نظر گرفته می شود، زیرا نسبتاً به راحتی اکسید می شود. نماد مس و عدد اتمی 29 در جدول تناوبی است. این نام از کلمه لاتین aes Cyprium به معنای سنگ معدن از قبرس گرفته شده است. کشف این که مس را می توان با قلع آلیاژ کرد و برنز را تشکیل داد، عصر برنز را به وجود آورد.

  • از مس به همراه نقره و طلا برای ساخت سکه استفاده می شد. متداول ترین فلز در بین سه فلز است و به همین ترتیب کمترین ارزش را دارد. همه سکه های ایالات متحده اکنون آلیاژ مس هستند و فلزات تفنگ نیز حاوی مس هستند. بیشتر مس در تجهیزات الکتریکی مانند سیم کشی و موتور استفاده می شود. همچنین در ساخت و ساز، به عنوان مثال در لوله کشی، و ماشین آلات صنعتی مانند مبدل های حرارتی کاربرد دارد.

 

  • مس فلزی به رنگ طلایی مایل به قرمز است که در بخش‌های مختلف از جمله صنایع مسکن و خودرو کاربرد دارد.

قیمت مس توسط تعدادی از عوامل، از جمله تقاضای اقتصادهای نوظهور مانند چین و هند و بازار مسکن ایالات متحده تعیین می شود.

قراردادهای آتی مس توسط معدنچیان و توزیع کنندگان برای محافظت در برابر زیان استفاده می شود و در پلت فرم های آتی در سراسر جهان فهرست می شود.

  • عوامل تعیین کننده قیمت مس :قیمت مس فشارسنج خوبی برای قدرت کلی اقتصاد جهانی است. بزرگترین عوامل تعیین کننده قیمت مس، بازارهای نوظهور، بازار مسکن ایالات متحده، اختلالات عرضه و جایگزینی است. به دلیل تقاضای زیرساخت، بازارهای نوظهور محرک اصلی قیمت مس هستند. کشورهای بازارهای نوظهور نرخ رشد بالایی برای زیرساخت های مسکن و حمل و نقل و سایر انواع ساخت و ساز دارند. بنابراین قیمت مس نسبت به نرخ رشد در این کشورها حساس است.

 

در ایالات متحده، صنعت خانه سازی با استفاده از فلز در سیم کشی برق، سقف، وسایل لوله کشی و عایق، تقاضای مس را افزایش می دهد. شاخص‌های اقتصادی که بر تقاضای مسکن ایالات متحده تأثیر می‌گذارند – از جمله حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ وام مسکن، ارقام تولید ناخالص داخلی و جمعیت‌شناسی – نیز بر تقاضای مس تأثیر می‌گذارند.

 

0 Item | تومان
View Cart
فروشگاه
خانه