5 دلیل استفاده ورق مس در سال 2018

5 دلیل استفاده از مس در سال 2018

در این مقاله به بررسی موارد استفاده ورق مس می پردازیم.

1-  بازار خودرو الکتریکی، به ورق مس نیاز دارد

فن آوری خودروهای الکتریکی به شدت به ورق مس وابسته است و انتظار می رود تقاضای ورق مس برای این خودرو ها از 185000 تن در سال 2017 به 1،74 میلیون تن در سال 2027 افزایش یابد. تولید خودروهای الکتریکی برای اجزای مختلف کلیدی مانند باتری، موتور، ایستگاه شارژ و زیرساخت های پشتیبانی، نیاز به مس دارد.

با وجود خودروهای الکتریکی جدید، سال 2018 نقطه اوج وسایل نقلیه الکتریکی می باشد. 10 کشور، از جمله  چین، ایالات متحده آمریکا، نروژ، بریتانیا، فرانسه، ژاپن، آلمان، هلند، سوئد و کانادا سهم عمده ای در این بازار دارند. با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، توان مالی و استفاده بیشتر از شارژرهای الکتریکی ، انتظار می رود که تا سال 2025، از هر شش خودرو یک خودرو، الکتریکی شود.

هر چقدر که تکنولوژی این خودروهای الکتریکی بهبود یابد، به مس بیشتری نیاز خواهد بود. موتورهای احتراق داخلی معمولا از 23 کیلوگرم مس استفاده می کنند، در حالی که وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی  از 40 کیلوگرم مس استفاده می کنند. استفاده ورق مس با توجه به کاربرد آن می تواند متفاوت باشد. استفاده ورق مس در بازار خودرو الکتریکی از رونق خوبی برخوردار است.

ورق مس

2- بحران آب

بحران آب جهانی بر مردم سراسر جهان تاثیر می گذارد. بعضی از مناطق با خشکسالی مواجه هستند، دیگر مناطق با سیل، و جوامع بسیاری به آب تمیز و آشامیدنی دسترسی ندارند. این مشکلات با توجه به افزایش تقاضا، تاثیرات رو به رشد تغییرات آب و هوایی و فقدان زیرساخت های آبرسانی کارآمد، بدتر می شود. در بسیاری از مناطق تحت تاثیر بحران، سیستم پیچیده لوله ها، تاسیسات تصفیه و سیستم های فاضلاب مورد نیاز برای حمل و نقل و تخلیه آب در شرایط ضعیف یا کاملا غیرقابل پیش بینی است.

ورق مس به عنوان یک فلز با دوام، قابل اعتماد و با طول عمر بالا، برای ساخت زیرساخت های لوله های آب بسیار مفید است. همچنین این فلزغیر قابل نفوذ است و از آلودگی هایی مانند نفت، حشره کش ها و … که منجر به آلودگی سیستم آب می شوند، جلوگیری می کند. بسیاری از شهرهای آمریکا و کانادا، روند جایگزینی لوله های سربی با لوله های مسی را آغاز کرده اند. این فلز با ارزش می تواند منابع آب پاکیزه را به جوامع مورد نیاز در سراسر جهان، به ارمغان ببرد.

3- در آینده همه چیز الکتریکی خواهد بود

تقاضای جهانی برای برق در حال رشد است، زیرا با افزایش درآمد میلیون ها خانوار، استفاده از دستگاه های الکتریکی از سیستم های خنک کننده گرفته تا خودروهای الکتریکی، افزایش می یابد.

تولید، توزیع و انتقال برق، نیازمند مقدار زیادی ورق مس است. ورق مس، یک رسانای الکتریکی بسیار عالی است و در دمای بالا به خوبی کار می کند و به سیستم های الکتریکی کمک می کند تا به یک شبکه بزرگتر متصل شوند.

استفاده ورق مس

4- استفاده ورق مس در انرژی های تجدید پذیر

اشتیاق شدید برای منابع انرژی تجدیدپذیر هنوز در سطح جهانی وجود دارد. از توربین های بادی گرفته تا پنل های خورشیدی، مس جزء حیاتی فن آوری های انرژی های تجدید پذیر می باشد. کاربرد ورق مس در در توربین های بادی بدین صورت است که از مس برای سیم های زمینی، کابل های برق، ترانسفورماتور، مبدل، حفاظت از رعد و برق و همچنین بخشی از ژنراتورها و سیستم های کنترل استفاده می شود.

مس نیز جزء کلیدی سیستم های انرژی خورشیدی است، باعث افزایش کارایی، قابلیت اطمینان و عملکرد سلول های فتوولتائیک و ماژول ها می شود. رسانایی الکتریکی و حرارتی برتر مس در جمع آوری، ذخیره و توزیع انرژی خورشیدی حیاتی است. استفاده ورق مس در انرژی های تجدید پذیر بسیار ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فلزات کلیک کنید:

ورقه مسی و ۶ کاربرد مفید آن

مس قراضه و ۴ کاربرد آن در صنایع گوناگون

5- افزایش ساختمان های مقاوم

استفاده ورق مس در ساخت و ساز ساختمان تقریبا بی پایان است. بعضی از این موارد شامل رو کش فلزی سقف و دیوار، فلاشینگ، زهکشی، سیم کشی، لوله کشی، سیستم های گرمایشی، تهویه و عناصر طراحی است.

مس بسیار بادوام است و در طول عمر ساختمان نیازی به جایگزینی آن نیست. مزایای دیگر مس به عنوان ماده ساختمانی شامل مقاومت خوردگی و اکسیداسیون، هزینه های نگهداری کم، سبک بودن و ضد میکروبی بودن آن است.

ما در اینجا به بررسی 5 استفاده ورق مس پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید باشد.

منابع

[1] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *