افزایش فروش مس و 4 ویژگی آن که باید بدانید

افزایش فروش مس

افزایش فروش مس نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن و توجه به ویژگی ها و خاصیت های آن دارد.

صنایع مختلف در سراسر جهان به شدت به عرضه فلز متکی هستند. آنها از فلزات برای ساخت ماشین آلات، سازه ها و حتی تزئینات استفاده می کنند. فلزات به دلیل خواص منحصر به فرد و ارزشمند خود، از آنها به عنوان مواد نهایی استفاده می کنند. اگرچه فلزات به عنوان یک منبع غیر تجدید پذیر در نظر گرفته می‌شوند، اما حتی پس از هزاران سال از کشف فلز به دلیل فراوانی زیاد در برخی انواع فلزات، قابل بازیافت هستند و می شود به طور کامل از انها بهره برد. بنابراین مییتوان گفت که افزایش فروش مس به میزان تقاضای بازار و استخراج آن وابسته است.

فراوان ترین فلز در پوسته زمین آلومینیوم است و به دنبال آن سیلیسیم و آهن است. این فلزات به طور گسترده برای نسل‌ها استفاده شده‌اند. فراوانی آنها نیز یکی از دلایلی است که آنها ارزانتر از سایر فلزات هستند و افزایش فروش مس بسیار تاثیر گذار است. برعکس، قابلیت تولید و قابلیت استفاده از فلزات تنها با فراوانی آنها اندازه گیری نمی شود. خصوصیات منحصر به فرد آنها، که کاربردهای آن‌ها را مشخص می‌کند، در واقع عامل کلیدی در نظر گرفته شده است.

یک نمونه از فلز که دارای مجموعه‌ای از کاربردها با وجود فراوانی کم آن ، مس است. برای هزاران سال، مس با فلزات دیگر ترکیب شده تا انواع مختلفی از محصولات را تولید کند و اکنون به صنایع متعددی از جمله حمل و نقل، مخابرات و معماری کمک می نماید. با توجه به خواص منحصر به فرد ورق مس، می تواند به عنوان یک عنصر خالص و به عنوان یک آلیاژ مفید باشد و باعث افزایش فروش مس می شود. در زیر برخی از ویژگی‌هایی که مس را یکی از ارزشمندترین فلزات روی زمین می‌سازند آورده شده‌است.

افزایش فروش مس

مقاومت در برابر خوردگی

مس همراه با تمام آلیاژهای آن به یک گروه از فلزات به نام فلزات غیر آهنی تعلق دارد. این فولاد حاوی آهن نیست، فلزی است که در هنگام مواجه با اکسیژن زنگ مفرغ تولید می کند. مس باعث ایجاد زنگ مفرغ در مواجهه با اکسیژن می شود، یک لایه از رنگ را تولید می کند که در نهایت به به یک سپر مقاومتی در مقابل خوردگی تبدیل می شود. این خاصیت به مس اجازه می‌دهد تا هزاران سال دوام بیاورد. تعجبی ندارد که بسیاری از آثار باستانی مبتنی بر مسی هنوز دست‌نخورده پیدا شده‌اند.

با توجه به مقاومت بالای خوردگی مس، برای کارهایی که در معرض رطوبت قرار دارند، ایده‌آل است. به عنوان مثال یک سقف مسی نسبت به دیگر سقف ها می‌تواند تا ۷۰۰ سال دوام بیاورد ،آن هم به لطف زنگ مفرغ که به عنوان سپر محافظتی عمل می‌کند.

توجه به ویژگیهای مس نیز در افزایش فروش مس تاثیر گذار است. با توجه به خصوصیات کاربردی که مس دارد باید به این نکته مهم توجه کنید که کدام ویژگیها باعث افزایش فروش مس می شود.

محافظ RF

بسیاری از وسایل الکترونیکی به تداخل فرکانس رادیویی حساس هستند. در برخی موارد، این تداخل برای اهداف نظارتی غیر مجاز و کاره‌ای مخرب دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مس توانایی جذب امواج رادیویی و مغناطیسی را دارد که آن را ماده‌ای عالی برای جلوگیری از تداخل فرکانس رادیویی می‌سازد. تمرکز بر روی این ویژگی در محصولات مسی می تواند باعث افزایش فروش مس شود.

محافظ نور

ممکن است یک پیچ برق بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون ولت برق باشد. این به اندازه کافی برای از بین بردن سیستم الکتریکی یک مجتمع تجاری کافی است و باعث آسیب جدی به تجهیزات و وسایل می شود. اکثر آسمان خراش ها، از آنجا که در معرض صاعقه رعد و برق بیشتری نسبت به ساختمان های کوتاه‌تر مجاور قرار دارند، با مسیرهای متفاوتی از امپدانس الکتریکی کم به زمین مجهز شده اند. ولتاژ بالای برق از صاعقه فورا به زمین منتقل می‌شود و این سیستم آسیب به ساختمان را به حداقل می‌رساند. بنابراین توجه به ویژگی محافظ نور بودن می تواند در طراحی محصولات مسی و افزایش فروش مس اثر گذار باشد.

اگر علاقه مند هستید در مورد موضوعات مرتبط با فلز مس بیشتر بدانید دیگر مقالات کاربردی سایت را نیز مطالعه کنید:

پودر مس، روش های تولید و ۲ کاربرد اصلی آن

ورق مسی برای دانش آموزان و ۷ کاربرد آن

ورق مس جهت معرق و ۶ گام استفاده از آن

اثر اولیگودینامیک

برخی از فلزات قادر به تولید اثر اليگوديناميک هستند، اثرات سمی بر روی سلول های زنده و ميکروارگانيسم ها، مثل باکتری‌ها، جلبک‌ها، کپک‌ها، قارچ‌ها و ویروس ها. به طور خاص، یون های این فلزات، در سلول‌های میکرو ارگانیسم‌ها، باعث ایجاد غیر فعال شدن آن‌ها می‌شود. در این حالت، سلول‌ها می‌میرند.

مس در میان معدود فلزات است که دارای خاصیت ضد میکروبی هستند و به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای مواد بهداشتی هستند. حتی می تواند از ورق مس یا آلیاژهای مس مانند برنج و برنز در وسایل ساختمانی استفاده کرد تا از انتشار باکتری ها جلوگیری نمود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به راهکارهای عملی برای افزایش فروش مس نیز توجه کنید.

وقتی به فلز تحت فشار یا دمای بالا فکر می‌کنید، احتمالا تصور می‌کنید که آب در حال ذوب شدن و یا انقباض است. باور کنید یا نه، همه فلزها چنین تغییری را در معرض گرمای زیاد، حداقل بلافاصله انجام نمی دهند. مس یکی از این فلزات است که حرکت گرمایی پایینی را نشان می‌دهد. به این معنی که زمانی که ورق مس در معرض گرمای زیاد قرار می گیرد، به سرعت ذوب نمی شود و این خاصیت مس برای کارهایی مانند ساخت کوره و بخاری بسیار مناسب است. 

انعطاف پذیری

مس انعطاف‌پذیر و چکش خوار است. این خاصیت باعث شده است که به راحتی به اشکال و اندازه های مختلف تبدیل شود. به عنوان مثال، بر خلاف سایر فلزات، می توان آن را به صفحات نازک مسطح تبدیل کرد که می‌تواند برای پوشش دادن سطوح و یا پوشش دادن اجسام نامنظم استفاده شود.

توجه داشته باشید که تمرکز بر روی تمامی ویژگیهای ذکر شده در این مقاله در تولید محصولات مسی می تواند باعث افزایش فروش مس شود. اگر شما نیاز به فروش مس برای یک پروژه خاص دارید، می توانید به راحتی آنها را از یک تامین کننده مورد اعتماد مثل بازارفلزات رنگین تهیه کند.

منبع

https://www.investopedia.com/ask/answers/021715/what-factors-affect-price-copper.asp

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.