ویژگی های مس و 5 کاربرد آن در خرید و فروش مس

ویژگی های مس

ویژگی های مس و اطلاع از آن می تواند اطلاعات شما را در زمینه فروش بهتر مس یاری نماید. اطلاعات زیادی در مورد فروش مس و ورق مس در اینترنت وجود دارد و دشوار نیست که بدانید چرا. اگر چه مس به عنوان طلا و نقره ارزشمند نیست، ولی یکی از پرکاربردترین فلزات در جهان است. از مس بیش از 10،000 سال استفاده شده است و تا کنون صدها آلیاژ از آن تولید شده که هر کدام حداقل برای تعدادی از صنایع سود داشته اند. معروف ترین آلیاژهای مس، برنز و برنج هستند، اما مس به عنوان یک عنصر خالص، برای بسیاری از ویژگی‌های مفید برخوردار است.

ویژگی های مس

هدایت الکتریکی بالای مس

هدایت الکتریکی بالای مس یکی از ویژگی های مس محسوب می شود. اگر شما یکی از سیم‌های برق که در طول دیوار امتداد دارند را بکنید، یک هسته از مس را خواهید دید. شاید تعجب کنید که چرا از فلز دیگری ساخته نشده است . این به این دلیل است که مس بالاترین رسانایی الکتریکی را نشان می‌دهد. خوب، نه دقیقا به این خاطر که نقره هنوز بهترین کار را انجام می‌دهد، اما مس به راحتی در معرض ولتاژ بالا قرار نمی‌گیرد.

سیمهای الکتریکی تنها موادی نیستند که به علت هدایت الکتریکی بالا می توان از آن استفاده کرد. از مس می توان برای کارهای قفل های الکترومغناطیسی، جرثقیل و زنگ های الکتریکی استفاده نمود. حتی موتورهای الکتریکی مدرن در وسایل نقلیه، کامپیوتر و سیستم های سرگرمی نیز از مس ساخته شده اند. اگر بیرون بروید و به پست‌های برق در امتداد پیاده‌رو نگاه کنید، یک کپسول بزرگ را خواهید دید – مانند اشیا معلق در بالای آن‌ها. این‌ها ترانسفورماتورها هستند و از مس هم ساخته شده‌اند. بی شک هدایت الکتریکی بالا از دیگر ویژگی های مس است که باعث شده این فلز کاربردهای فراوانی داشته باشد.

هدایت گرمایی بالا

ورق مس علاوه بر هدایت الکتریکی بالا نیز هدایت گرمای عالی دارد. از دیگر ویژگی های مس می باشد. برای کاربردهایی که در معرض دماهای بالا هستند بسیار مهم است. اگر چه اکثر فلزات دارای هدایت گرمایی هستند ولی مس در این زمینه از برتری بالایی برخوردار است و این باعث می شود که این ماده ایده آل ترین مواد برای مبدل های حرارتی در مخازن آب گرم، تحت سیستم های گرمایشی زمینی، زمین های ورزشی فوتبال و رادیاتورهای اتومبیل باشد. همچنین می توانید مقدار زیادی از پایه های کاسه ای را که از ورق مس ساخته شده‌اند پیدا کنید.

مقاومت در برابر خوردگی

اکثر فلزات، به ویژه آهن، حساس به اکسیداسیون هستند. به محض اینکه محتوای آهن با اکسیژن از هوا و رطوبت ترکیب می‌شود، روی سطح خود زنگ می‌زنند. مس، که یک فلز غیر آهنی است، در هنگام مواجهه با اکسیژن به طور متفاوتی واکنش می‌دهد جز ویژگی های مس می باشد. برای کاربرد در صنعت مقاومت در برابر خوردگی یکی از ویژگی های مس است.

به جای اکسید شدن ، یک لایه از مواد روی سطح آن تشکیل می‌دهد که زنگ مفرغ نامیده می‌شود و به عنوان سپر در مقابل اکسیداسیون بیشتر عمل می‌کند. این کیفیت شگفت‌انگیز، مس را به ماده ای ایده‌آل برای جواهرات، مجسمه‌ها، قسمت‌هایی از ساختمان‌ها و برنامه‌های دیگر که به دوام کامل نیاز دارند ، تبدیل کرده است.

اگر عالقه مند هستید در مورد مس اطلاعات بیشتری کسب کنید توصیه می کنیم دیگر مقالات سایت را نیز مطالعه کنید:

چهار نکته که باعث افزایش فروش مس در تزئینات خانه می شود

چه ویژگی از مس باعث افزایش فروش مس در پروژهای‌تان می شود

چطور با برجسته‌ کاری ورق مس کارآفرین شویم؟

پتانسیل آلیاژ

تنها مس خالص نیست که به طور گسترده ای استفاده می شود بلکه آلیاژهای آن هم به طور گسترده ای نیز استفاده می شود برای هزاران سال، انسان آزمایش مس انجام داده‌است و مجموعه وسیعی از آلیاژها را با ترکیب کردن آن با عناصر دیگر تولید کرده‌است. خیلی از فلزات به راحتی با عناصر دیگر ترکیب می‌شوند. این یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای کار است. محبوب‌ترین آلیاژهای آن، برنز و برنج حتی برای تولید صدها آلیاژ مس دیگر نیز پایه گذاری شدند.

هیچ جای تعجبی نیست که مس را می توان تقریبا در همه جا پیدا کرد، از میزی که شما در حال خوردن هستید تا موتور وسیله نقلیه از مس و آلیاژهای آن ساخته شده است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که پتانسیل آلیاژ هم از ویژگی های مس کاربردی این فلز است.

املاح ضد میکروبی

از دیگر ویژگی های مس وجود املاح ضد میکروبی است. برخی از فلزات توانایی اثرات کشنده بر روی سلول های باکتریایی دارند. این پدیده به نام اثر oligodynamic برای دهه‌ها در دانشمندان جذاب بوده و اين خاصيت فوق العاده مفيد است. تصور کنید که ظروف و وسایل آشپزی که در خانه استفاده می کنید و یا حتی سطح آشپزخانه شما قادر به کشتن میکروب های مضر است. مطمئنا هر زمانی که از آشپزخانه یا اتاق غذاخوری خود استفاده می کنید، احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.

وسایل بی شماری در اطراف شما وجود دارند که به طور خالص یا تا حدودی از مس ساخته شده‌اند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ویژگی های مس کسب کرده باشید. اگر به منابع مسی برای پروژه‌های خود نیاز دارید، می‌توانید به راحتی یک تامین‌کننده فروش در نزدیک خود پیدا کنید. با این حال، برای اطمینان از اینکه مس خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار است، به یک تامین‌کننده مورد اعتماد مثل بازارا فلزات رنگین تماس بگیرید.

منبع

https://www.morecambemetals.co.uk/what-are-the-properties-of-copper

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *