مقالات, استفاده از فلزات

کرونا و ورق برنج، بررسی 4 علت تاثیر کرونا بر قیمت آن

کرونا و ورق برنج دو واژه‌ای که در نگاه اول در کنار هم غریب به نظر می‌رسند. در این مقاله بر آنیم که این رابطه را شرح دهیم. ویروس کرونا که به تازگی عالمگیر شده است نه تنها یک نوع تهدید برای صنایع و کسب و کارها به شمار می رود بلکه به موازات آن بازار فلزات و ضایعات را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در این بین سهم ورق برنج نیز از سایر فلزات کمتر نبوده و به موازات سایر فلزات از این وضعیت تاثیر پذیرفته است.

هر چند به زعم برخی از کارشناسان این حوزه ویروس کرونا ممکن تا نیمه نخست سال جاری بازار فلز را به طور کلی متحول سازد. بدین معنی که موجب کاهش و تا حدودی افت قیمت فلزاتی از قبیل ورق برنج شویم. با این وجود برخی دیگر نیز اعتقاد دارند که می توانیم با خوشبینی بیشتری چشم انداز بازار فلز را ترسیم نماییم. بنابراین میتوان گفت کرونا و ورق برنج تاثیر متقابلی بر روی بازار جهانی فلزات دارند.

از نظر این گروه ویروس کرونا با افزایش دما به گفته برخی از محققان عرصه سلامت از بین رفته و در نتیجه شاهد ثبات قیمت ها و حتی رونق گرفتن بازار فلز و به تبع آن ورق برنج خواهیم بود. در واقع خوداتکایی و استقلال صنایع در این زمینه می تواند زمینه درامدزایی بیشتری را از طریق تولید ملی فراهم آورد. به منظور آشنایی بیشتر شما خواننده عزیز با تاثیر ویروس کرونا و ورق برنج از شما دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

در این مطلب سعی کرده ایم تا جدیدترین اطلاعات در مورد کرونا و ورق برنج را که در این زمینه موجود است در اختیار شما قرار دهیم. در واقع سعی کرده ایم تا پس از توضیحاتی که در خصوص مقدار خرید و فروش ورق برنج ارائه می دهیم به بخشی از کنکاش ها و چالش های پیش روی بازار فلز به طور کلی و قیمت ورق برنج به طور اخص نیز بپردازیم. باید بپذیریم که ویروس کرونا معادلات اقتصادی را در هر زمینه ای به چالش کشیده است و بازار فلزات از جمله ورق برنج نیز از این قضیه مستثنی نیست.

کرونا و ورق برنج

معادله ای به نام ویروس کرونا و ورق برنج

ویروس کرونا به تنهایی یکی از بخش های اصلی معادله ای می باشد که در سوی دیگر آن بازار فلزات قرار دارد. هر نوع تکان و جنبشی که نشانگر اوج یا افول این ویروس باشد به نوبه خود می تواند موجب تکان ها و نوسانات مختلفی در بازار فلزاتی از قبیل ورق برنج و سایر فلزات شود. همانطور که بازار فلزات از فولاد آسیا گرفته تا بازارهای پر رونق اروپایی با اوج گرفتن این ویروس متحول شده اند بخش های بزرگی از صنعت فلز آفریقای جنوبی نیز از این قضیه متأثر گردیده و رو به رکود نهاده است.

بر اساس آن چه کارشناسان در زمینه تاثیر این ویروس کرونا و ورق برنج ارائه داده اند هیچ نشانه ای دست کم از یک نوع بهبودی مقطعی در این زمینه روی نداده است. از سویی ناپایداری و نوسانات قیمت ورق برنج و از سوی دیگر عدم تقاضا در بازار بدین منظور موجب شده است تا قیمت این فلز پرکاربرد همچنان روندی غیر قابل پیش بینی داشته باشد.

هر چند امیدواری در زمینه رفع ویروس کرونا و به تبع آن کاهش اثرات مخرب آن بر بازارهای جهانی فلز توانسته است به نوعی خوشبینی قریب به یقین منجر شود.  به نظر می رسد شرایطی که مدیران صنایع به منظور تثبیت و به طور کلی افزایش قیمت ورق برنج در این زمینه سپری می نمایند از حساسیت ویژه ای برخوردار است. هر گونه تحرک در بازار در صورتی که به نوعی با پیش آگاهی همراه باشد می تواند نتایج مثبتی را کسب نماید. در واقع شاید لازم باشد که در این زمینه به نوعی با تامل و حساسیت ویژه ای تصمیم گیری نمایند.

کرونا و ورق برنج

ویروس کرونا و ورق برنج

همچنان که بازار فولاد آسیا و به پیروی از آن بازار ورق برنج از ویروس کرونا طی دو ماه گذشته تاثیرات شایان توجهی پذیرفته است این در سایر صنایع نیز کاملا مشهود است. در واقع این سوال که  تصمیم گیری و استراتژی صنایع جهانی در این زمینه چطور  و از چه طریقی ارائه خواهد شد هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. شاید وضعیت کشورهایی مانند هند و چین در زمینه فلزات مختلف در آسیا و آفریقای جنوبی به عنوان تامین کنندگان و صادرکنندگان  بخش بزرگی از فولاد جهان و همچنین  واکنش بازارهای جهانی توانسته است این بازار را تا حدود زیادی از این قضیه متاثر سازد.

البته این قضیه فقط مختص بازار تولید نبوده بلکه در زمینه صنعت بازیافت و نیز ضایعات نیز منجر به تحولاتی شده است که بیانگر این مطلب است که به طور کلی ویروس کرونا صرفا محدود به یک منطقه خاص جغرافیایی نبوده بلکه  حامل این پیام است که به طور کلی این ویروس می تواند اقتصاد جهانی را از هر نظر متحول سازد.

حتی کشورهای توسعه یافته و موفقی چون ژاپن نیز از این قضیه بی نصیب نبوده و دچار کاهش قیمت در صنایع خود از جمله صنعت فلز شده است. رد یک استنتاج کلی می توان اینطور اظهار نظر کرد که در طی دو ماه اخیر با وجود تلاش غول های صنایع جهانی همچنان بازار فلزات با نوسانات معنی داری از این نظر مواجه بوده است.

همانطور که می دانید کرونا بر اقتصاد جهانی و قیمت محصولات فلزی مختلف نیز تاثیر زیادی گذاشت. پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقالات مفید و کاربردی سایت در زمینه عوامل موثر بر قیمت فلزات و خرید و فروش آنلاین فلزات است:

کرونا و رول برنج، بررسی ۴ عامل تغییرات قیمت آن

ورق برنجی و ۶ تاثیر کرونا بر روی نرخ آن

خرید آنلاین ورق برنج و ۱۲ کاربرد این ورق

کرونا و ورق برنج

بررسی تاثیر ویروس کرونا و ورق برنج در صنایع دیگر

همچنان که ویروس کرونا بازار فلزات را تحت تاثیر قرار داده است در صنایع مرتبط نیز این روند همچنان به طور دنباله دار تداوم پیدا کرده است. در زمینه ورق برنج صنایع تولید محصولات خانگی و ابزارآلات یا حتی خودروسازی نیز این تحول و نوسانات مشهود است. همانطور که اشاره کردیم بخشی از این صنایع به عنوان صنایع پایه و مرتبط از قبیل بازیافت یا صنعت ضایعات نیز در یک سوی دیگر این معادله دچار نوسانات مختلفی شده اند.

بنابراین روند تاثیر ویروس کرونا یک روند تسلسلی و به هم پیوسته است که می تواند از جزئی ترین موارد یعنی خرید قراضه به صورت دستی تا انباردارهای کوچک و بزرگ را نیز در بر گیرد. البته باید در اینجا به این نکته نیز اذعان کنیم که همانطور که معادلات مالی و ریسک های سرمایه گذاری در زمینه تولید ورق برنج و صنایع مولد  قابل تامل است بهداشت و توصیه هایی که در عرصه سلامت جهانی به منظور  مصون ماندن از ویروس کرونا مطرح می شود نیز در شرایط کنونی بیشتر از هر چیز دیگری مشهود است.

منابع

[1] https://fa.wikipedia.org/wiki/

[2] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AC_(%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98)

دیدگاهتان را بنویسید