استفاده از فلزاتمقالات

۵ دلیل استفاده از مس در سال ۲۰۱۸

By فروردین ۲, ۱۳۹۷ No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده)
Loading...

۱-  بازار خودرو الکتریکی، به ورق مس نیاز دارد

فن آوری خودروهای الکتریکی به شدت به ورق مس وابسته است و انتظار می رود تقاضای ورق مس برای این خودرو ها از ۱۸۵۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۷ به ۱،۷۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۷ افزایش یابد. تولید خودروهای الکتریکی برای اجزای مختلف کلیدی مانند باتری، موتور، ایستگاه شارژ و زیرساخت های پشتیبانی، نیاز به مس دارد.

با وجود خودروهای الکتریکی جدید، سال ۲۰۱۸ نقطه اوج وسایل نقلیه الکتریکی می باشد. ۱۰ کشور، از جمله  چین، ایالات متحده آمریکا، نروژ، بریتانیا، فرانسه، ژاپن، آلمان، هلند، سوئد و کانادا سهم عمده ای در این بازار دارند. با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، توان مالی و استفاده بیشتر از شارژرهای الکتریکی ، انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۵، از هر شش خودرو یک خودرو، الکتریکی شود.

هر چقدر که تکنولوژی این خودروهای الکتریکی بهبود یابد، به مس بیشتری نیاز خواهد بود. موتورهای احتراق داخلی معمولا از ۲۳ کیلوگرم مس استفاده می کنند، در حالی که وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی  از ۴۰ کیلوگرم مس استفاده می کنند.

۲- بحران آب

بحران آب جهانی بر مردم سراسر جهان تاثیر می گذارد. بعضی از مناطق با خشکسالی مواجه هستند، دیگر مناطق با سیل، و جوامع بسیاری به آب تمیز و آشامیدنی دسترسی ندارند. این مشکلات با توجه به افزایش تقاضا، تاثیرات رو به رشد تغییرات آب و هوایی و فقدان زیرساخت های آبرسانی کارآمد، بدتر می شود. در بسیاری از مناطق تحت تاثیر بحران، سیستم پیچیده لوله ها، تاسیسات تصفیه و سیستم های فاضلاب مورد نیاز برای حمل و نقل و تخلیه آب در شرایط ضعیف یا کاملا غیرقابل پیش بینی است.

ورق مس به عنوان یک فلز با دوام، قابل اعتماد و با طول عمر بالا، برای ساخت زیرساخت های لوله های آب بسیار مفید است. همچنین این فلزغیر قابل نفوذ است و از آلودگی هایی مانند نفت، حشره کش ها و … که منجر به آلودگی سیستم آب می شوند، جلوگیری می کند. بسیاری از شهرهای آمریکا و کانادا، روند جایگزینی لوله های سربی با لوله های مسی را آغاز کرده اند. این فلز با ارزش می تواند منابع آب پاکیزه را به جوامع مورد نیاز در سراسر جهان، به ارمغان ببرد.

۳- در آینده همه چیز الکتریکی خواهد بود

تقاضای جهانی برای برق در حال رشد است، زیرا با افزایش درآمد میلیون ها خانوار، استفاده از دستگاه های الکتریکی از سیستم های خنک کننده گرفته تا خودروهای الکتریکی، افزایش می یابد.

تولید، توزیع و انتقال برق، نیازمند مقدار زیادی ورق مس است. ورق مس، یک رسانای الکتریکی بسیار عالی است و در دمای بالا به خوبی کار می کند و به سیستم های الکتریکی کمک می کند تا به یک شبکه بزرگتر متصل شوند.

۴- کاربرد ورق مس در استفاده از انرژی های تجدید پذیر

اشتیاق شدید برای منابع انرژی تجدیدپذیر هنوز در سطح جهانی وجود دارد. از توربین های بادی گرفته تا پنل های خورشیدی، مس جزء حیاتی فن آوری های انرژی های تجدید پذیر می باشد. کاربرد ورق مس در در توربین های بادی بدین صورت است که از مس برای سیم های زمینی، کابل های برق، ترانسفورماتور، مبدل، حفاظت از رعد و برق و همچنین بخشی از ژنراتورها و سیستم های کنترل استفاده می شود.

مس نیز جزء کلیدی سیستم های انرژی خورشیدی است، باعث افزایش کارایی، قابلیت اطمینان و عملکرد سلول های فتوولتائیک و ماژول ها می شود. رسانایی الکتریکی و حرارتی برتر مس در جمع آوری، ذخیره و توزیع انرژی خورشیدی حیاتی است.

۵- افزایش ساختمان های مقاوم

کاربرد ورق مس در ساخت و ساز ساختمان تقریبا بی پایان است. بعضی از این موارد شامل رو کش فلزی سقف و دیوار، فلاشینگ، زهکشی، سیم کشی، لوله کشی، سیستم های گرمایشی، تهویه و عناصر طراحی است.

مس بسیار بادوام است و در طول عمر ساختمان نیازی به جایگزینی آن نیست. مزایای دیگر مس به عنوان ماده ساختمانی شامل مقاومت خوردگی و اکسیداسیون، هزینه های نگهداری کم، سبک بودن و ضد میکروبی بودن آن است.