فروش فلزاتمقالات

فروش مس در بازار چگونه است؟

By مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 میانگین رای: 5٫00 از 5)
Loading...

برای فروش مس در بازار می‌توان از ورق‌های مسی با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد.

یکی از عوامل فروش مس استفاده از ورق مس است، فروش مس بالا خواهد رفت در صورتی که از ورق مس بعنوان ارزش افزوده استفاده گردد. از این طریق می توانید سهام شرکت خودتون را با فروش مس افزایش دهید.

فروش مس در مقایسه با دیگر فلزات قراضه قابل بازیافت، بیشترین سود را دارد. اگر در حال بازسازی خانه هستید و یا یک کسب‌وکار راه‌اندازی کردید به‌طور معمول یک سری فلز ناخواسته تولید خواهد شد که با فروش آن می‌توانید قسمتی از هزینه‌های خود را جبران نمایید که دراین‌بین فلز مس بیشترین فروش را در بازار دارد و فروش مس می‌تواند برای شما نسبت به سایر فلزات دیگر سود بیشتری بدهد.
۱- ورق مس درجه‌بندی مختلفی دارد. درجه سوم آن شامل کویل مس یا فویل مس یا رول مس و دیگر قطعات نازک مس می‌باشد. درجه دوم آن شامل سیم مسی است که خورده شده، لکه‌دار یا رنگ‌آمیزی شده است. درجه‌یک آن شامل سیم مسی سالم بدون لکه، خوردگی و رنگ می‌باشد. مراکز بازیافت بیشترین پول را به سیم مسی درجه‌یک و کمترین پول را به سیم مسی درجه سه می‌دهند، بنابراین فروش مس درجه‌یک می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
۲- با مراکز بازیافت ضایعات تماس بگیرید و از قیمت‌های فعلی مس برای فروش باخبر شوید. قیمت مس اغلب در بازار دارای نوسان هست و مراکز مختلف بازیافت امکان دارد به شما قیمت‌های متفاوتی را بگویند پس بهتر هست با هر مرکز بازیافت تماسی داشته باشید تا بتوانید بهترین معامله را کرده باشید.

 

۳- امکان دارد سیم مسی یا کویل مسی شما به همراه دیگر فلزات با یکدیگر درهم‌تنیده باشند بهتر است این فلزات را ابتدا جدا کنید این کار باعث می‌شود ارزش ورق مسی شما افزایش پیدا کند و بتوانید با قیمت بهتری آن را بفروش برسانید.

 

۴- ورق مسی خودتان را به مرکز بازیافت ببرید، در آنجا کارمند بازیافت ورق‌ها را وزن می‌کند با دقت نگاه کنید و اطمینان نمایید که هیچ سیمی روی لبه ترازو آویزان نباشد، چراکه مراکز بازیافت بر اساس سنگینی سیم مسی به شما پول پرداخت خواهند کرد.

فروش مس به طور سالانه در ایران به دلیل افزایش تقاضای بیشتر به وسیله ساخت، حمل و نقل، برق و صنایع الکترونیک به رشد خود ادامه می‌دهد. هر چند فروش مس نسبت به سال های قبل در نوسان است ولی صنعت معدن مس که منجر به فروش مس می شود تنها شاهد افزایش تولید داخلی است که انتظار می‌رود به این زودی بدون توجه به وضعیت عرضه جهانی پایین رود.

اگر در حال برنامه‌ریزی یک پروژه هستید که شامل استفاده از مقدار قابل‌توجهی از منابع مسی است، اکنون بهترین زمان برای شروع است به این خاطر که تولید هنوز در اوج خود است. به خاطر داشته باشید که هر آلیاژ مس خواص منحصر به فرد خود را دارد که برای منظورهای مختلفی به کار می رود. با توجه به انتظاراتی که از پروژه دارید و می تواند در آینده نیاز شما را برآورده نماید، رول مس خود را پیدا کنید. برای کمک به شما، بیایید برخی از آلیاژ مس را بررسی کنیم.

برای افزایش فروش مس یک توضیح مختصری در مورد مس، رول مس خواهیم داد، مس یکی از اولین فلزات کشف‌شده توسط بشر است. استفاده از آن به ۱۰۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و بسیاری از زمینه‌های فن‌آوری از جمله شکار، معماری و ساخت‌وساز را در خالص‌ترین شکل خود ایجاد کرده‌است. این به خاطر مجموعه منحصر به فرد مس است که پرکاربردترین آن شامل مقاومت در برابر خوردگی و رسانایی بالا  است. در حقیقت تنها دلیلی که ورق مس می‌تواند به مدت هزاران سال دوام بیاورد این است که بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. معمولا طول می‌کشد تا علایم واقعی آسیب به سطح آن را ببینید.

فروش مسرول مس که در نهایت باعث افزایش فروش مس می شود هنگامی که در معرض اکسیژن قرار می‌گیرد ، در سطح ورق مس یک لایه از مواد جدید به نام زنگ مفرغ(پاتینا) تشکیل می‌دهد. این تبدیل به سپر مس در مقابل خوردگی بیشتر می‌شود. ورق مس زمانی که در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرد به آسانی ذوب نمی‌شود و از این خاصیت می توان در قطعات ماشین استفاده کرد.

مس با هدایت الکتریکی خود می‌تواند برق ولتاژ بالا را بدون آتش گرفتن انتقال دهد، که توضیح می‌دهد چرا بیشتر سیم‌های امروزی و کابل‌ها از مس ساخته شده‌اند. برای درک بهتر ویژگی‌های مس و دانستن محل فروش مس، از یک متخصص فلز شناخته‌شده در منطقه خود بپرسید.

مقاومت در برابر خوردگی

برای افزایش فروش مس باید در مورد خوردگی آن بیشتر بدانیم، خوردگی زمانی رخ می‌دهد که یک ماده خاص در محیطی که به طور شیمیایی ناپایدار است قرار داده می‌شود. فلزات در میان بهترین نمونه‌ها از موادی هستند که این فرآیند را انجام می‌دهند.

درک خوردگی مهم است زیرا بر خواصی که در آن فلزات در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند ، تاثیر می‌گذارد و می تواند در کاهش یا افزایش فروش مس تاثیر گذار باشد، با دانستن این که کدام عنصر در آلیاژ به کدام ماده واکنش نشان می‌دهد، می‌توان به راحتی بهترین روش برای تنظیم ترکیب آلیاژ برای تشکیل یک ماده مقاوم در برابر خوردگی را تعیین کرد.

شاید مهم‌ترین کاتالیزور برای خوردگی اکسیژن است زیرا بیشتر فلزات به آن واکنش نشان می‌دهند. این موضوع توسط آنتوان لاووازیه، شیمیدان فرانسوی که قانون بقای جرم را به کار برده و نقش حیاتی در تشخیص اکسیژن به عنوان یک عنصر ایفا کرد ثابت شده‌است. آزمایش‌ها او نشان داد که آهن، همراه با دیگر فلزات آهنی، با تشکیل اکسید آهن و یا زنگ آهن به اکسیژن واکنش می‌دهد.

 

فلزاتی که شامل آهن نیستند معمولا در برابر خوردگی با اکسیژن مقاومت می‌کنند. بهترین نمونه از این نوع فلز مس و تمام آلیاژهای آن است. کویل مس که از مس بدست می آید به جای تشکیل زنگ در هنگام مواجهه با اکسیژن، یک لایه از مواد سبز را تشکیل می‌دهد که به زنگ مفرغ مشهور است. این لایه بر فضای داخلی فلز تاثیر نمی‌گذارد و به جای استفاده از آن مانع خوردگی بیشتر می‌شود.

آلیاژ مس مانند برنج و برنز این  را به خوبی نشان می‌دهد. در بیشتر موارد، آن‌ها در برابر خوردگی ناشی از مواد قوی‌تر مانند آب شور مقاومت می‌کنند.

ورق برنج و برنز با فلزات دیگر آلیاژ می‌شوند تا یک فلز مقاوم در برابر خوردگی تشکیل دهند. برای مثال ، از برنج Muntz، نوعی از برنج آلفا – بتا برای پوشش دادن صفحات پوشش برای کشتی‌ها به دلیل تحمل بالای ناشی از خوردگی آب شور استفاده می‌شود. این نوع برنج نیز در برابر رسوب دادن مقاومت می‌کند.  مثال دیگر برنز سیلیکون است که در اصل برنز با ترکیبی از سیلیسیم است. این فلز برای دیگ‌های بخار و یا برای کاربردهایی که در آن قدرت فولاد مورد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد دیگری که می توانند باعث خوردگی یا تشدید آن شوند

اکسیژن تنها عنصری نیست که می‌تواند باعث تسریع خوردگی شود . در واقع، هر ماده جامد، مایع و یا گاز می‌تواند سبب خوردگی آن‌ها شود. اسیدها ( مثل سولفوریک اسید، نیتریک اسید و هیدرو کلریک‌اسید ) و بازهای ( مثل سدیم هیدروکسید و پتاسیم هیدروکسید ) همچنین برای بسیاری از انواع مختلف آلیاژ هم می توانند باعث تشدید خوردگی شوند.

خوردگی ورق مس می تواند تبدیل به مزیت و افزایش فروش مس شود

هیچ شکی وجود ندارد که خوردگی می‌تواند اگر بدون کنترل باقی بماند منجر به تخریب پروژه یک فرد شود و در نتیجه زندگی مردم را به خطر می‌اندازد. با این حال، همیشه نباید خوردگی منفی تلقی شود. پروژه های ویژه‌ای وجود دارند که خوردگی در آن‌ها می‌تواند مفید باشد، مانند مبلمان و دفع مواد.

برای رسیدن به یک نوع زنگ مفرغ که به آن نگاه عتیقه می‌دهد، سال‌ها طول می‌کشد تا برنز به دست آید. به همین دلیل است که افراد به فرآیندی به نام patination متوسل می‌شوند که در آن سرعت تشکیل زنگ مفرغ را افزایش می‌دهند. که شامل قرار گرفتن برنز در معرض یک ماده خورنده خاص است تا زمانی که رنگ‌های زیبای قهوه‌ای و سبز که معمولا سال‌ها طول می‌کشد تولید شود ، که این مهم در عرض چند روز پدیدار می‌شود.

در جدول زیر لیست قیمت های فلزات را مشاهده می کنید که در حال بروزرسانی می باشد.

فروش انواع مس با بهترین قیمت روز بازار

قیمت امروز ۱۳۹۷/۸/۱۷ پنجشنبه
فروش مس و ظروف مسی : ۴۸،۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

ضایعات لوله قرمز : ۵۰،۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

ضایعات مس ضخیم و کابل مفتولی : ۵۵،۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

ضایعات تسمه و ورق ضخیم مس : ۵۵،۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

 

برای دیدن مقاله تاثیر فروش مس در بازسازی آشپزخانه اینجا کلیک نمایید.

برای دیدن مقاله اینجا چهار نکته درباره آلیاژهای مس که در فروش مس تاثیر گذار است کلیک کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه اگر تجربه ای در این رابطه دارید می توانید آن را در نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.