استفاده از فلزاتمقالات

آنچه درباره ضخامت رول های مسی باید بدانید

By اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده)
Loading...

در این نوشته برای شما مختصرا از رول های مسی با ضخامت های مختلف و کاربردشان در صنایع مختلف می گوییم.

ضخامت رول مس

۱ MIL: این رول مس بسیار نازک است. تقریباً ۱٫۵ برابر ضخیم‌تر از فویل آلومینیومی معمولی خانگی است و به راحتی برش داده می‌شود. می‌توان آن را توسط دست پاره کرد و یا شکل‌های مختلف با پانچرهای کاغذی به آن داد. ضخامت ۱ MIL اغلب برای کاربردهای الکتریکی، و تحقیق و توسعه به کار برود.

۱٫۴ MIL : این رول مس نیز بسیار نازک است و کمی ضخیم‌تر از ۱ MIL است. ۱٫۴ تقریباً ۲ برابر ضخیم‌تر از فویل آلومینیومی خانگی است. به راحتی برش داده می‌شود، و همچنین می‌توان توسط دست آن را پاره کرد. ۱٫۴ MIL اغلب در صنایع کاغذ و همچنین برای کاربردهای الکتریکی، تولیدی و تحقیق و توسعه استفاده می‌شود.

۳ MIL : این رول نازک است. ضخامت آن تقریباً دو برابر ۱٫۴ MIL و ۴٫۵ برابر آلومینیوم خانگی است. این رول را می‌توان به راحتی با قیچی برش داد، توسط دست آن را پاره کرد. ۳ MIL برای هنرهای مختلف و صنایع دستی، الکتریکی، و کاربردهای تحقیق و توسعه استفاده می‌شود.

آنچه درباره ضخامت رول های مسی باید بدانید۵ MIL : رول مس ۵ MIL تقریباً ۷-۸ برابر ضخیم‌تر از فویل آلومینیومی معمولی است. وزن آن حدود ۳٫۷۴ اونس در هر فوت مربع است. اغلب به عنوان ۳۶ گیج نام برده می‌شود. این رول توسط دست پاره نمی‌شود، اما می‌تواند به راحتی با قیچی بریده شود و بسیار قابل انعطاف است. اگر تحت فشار قرار نگیرد، شکل نخواهد گرفت. این رول مس برای منبت کاری، حکاکی و دیگر کارهای دستی و همچنین برای پروژه‌های مختلف بهبود خانه و ساخت و ساز، برق و سایر کاربردها استفاده می‌شود. بعضی از مشتریان نیز از این رول برای میز، آشپزخانه و مخزن‌های مس استفاده می‌کنند.

۸ MIL : رول مس ۸ MIL تقریباً ۱۱ تا ۱۲ برابر ضخیم‌تر از فویل آلومینیومی معمولی است و ۱٫۵ برابر ضخیم‌تر از رول ۵ MIL است. این رول سخت افزاری سنگین است. رول ۸ MIL می‌تواند به راحتی با قیچی بریده شود و بسیار قابل انعطاف است. این رول ممکن است بهتر از ۵ MIL شکل خود را حفظ کند، اما وزن زیادی را تحمل نخواهد کرد.

۱۰ MIL (0.1 inche): این رول‌ها تقریباً ۱۴ برابر ضخیم‌تر از فویل آلومینیومی خانگی و دو برابر ضخیم‌تر از ۵ MIL هستند. رول مس با ۱۰ MIL از نظر ظاهر و واکنش به فشار شباهت کمی به فویل دارد. مس ۱۰ MIL (همچنین به عنوان ۳۰ گیج شناخته می‌شود) حدود ۷٫۴ اونس در هر فوت مربع وزن دارد. با وجود سخت‌تر بودن، رول ۱۰ MIL هنوز قابل انعطاف است و به راحتی می‌توان یک خمیدگی با دست در آن ایجاد کرد. می توان آن را با قیچی های سنگین و یا یک چاقوی ابزاری برش داد. رول ۱۰ MIL اغلب در پروژه های فضای باز استفاده می شود.

 

توجه: MIL = (واحد اندازه گیری برابر با یک هزارم اینچ یا ۰/۲۵۴ میلی متر) است