رول های مسی با 6 نوع ضخامت مختلف آن در صنعت مدرن

رول های مسی

آیا در مورد رول مسی، ورق مسی و فروش مس اطلاعات کافی دارید؟ آیا به سیم­های مسی موجود در برق خانگی دقت کرده­اید؟ آیا به اهمیت رول های مسی و توجه داشته­اید؟! با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد کاربرد رول های مسی و ضخامت آن، در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم در این راه بتوانیم به شما کمک موثری کنیم.

رول های مسی

صنعت مس، در دنیای مدرن امروز، صنعتی است که تنها با فروش مس خام نمی­تواند به حداکثر سود خود دست یابد، پس با فرآوری محصولات مسی و افزایش کاربرد مس می­تواند سود چند برابری داشته­باشد. فرآوری تولید رول های مسی یکی از محصولات با ارزشی است که برای صنایع مختلف بهینه شده­است. خرید و فروش رول های مسی تجارت پر رونق و سودمندی است که از تنوع و کاربرد فراوانی برخوردار است.

رول های مسی

در فروش رول های مسی چه فاکتوری مهم است؟

فروش رول های مسی بر اساس ابعاد و ضخامت آن­ها صورت می­گیرد. پس در فروش انواع رول های مسی ضخامت آن مهمترین فاکتوری است که در نظر گرفته می­شود. این ضخامت بر اساس مقیاس MIL است، و بر اساس آن قیمت­گذاری ورق مسی، صورت می ­پذیرد.

ضخامت انواع رول های مسی

  1. رول مسی با ضخامت 1 MIL: این نوع رول مسی بسیار نازک است و در حدود 1.5 برابر فویل­های آلومینیومی قابل استفاده در منازل ضخامت دارد. برای تکه کردن این نوع رول مسی نیازی به لوازمی تیز و برنده نیست، پس به راحتی با دست پاره می­شوند. برای اینکه شکل­های گوناگونی از آن داشته باشیم می­توانیم از پانچر­های کاغذی کمک بگیریم. ورق های مسی با ضخامت  MIL 1 غالبا برای کاربرد­های الکتریکی و یا تحقیق و توسعه و … مناسب خواهند بود.
  2. رول مسی با ضخامت 1.4 MIL: این رول مس تنها 0.4 دهم ضخامت بیشتر نسبت به رول مسی 1 میل دارد. پس این نوع رول مسی نیز به آسانی با دست، پاره می­شود. از این نوع رول های مسی نیز در صنایع کاغذ، کاربرد­های الکتریکی، تولیدی، تحقیق و توسعه به کار گرفته می­شود.
  3. رول مسی با ضخامت 3 MIL: این رول نیز، ضخامت چندانی ندارد و نازک است. پس ضخامت آن در حدود دو برابر رول های مسی با ضخامت 1.4 MIL است. این رول مسی، به خوبی توسط قیچی برش داده می­شود. هر چند با دست هم پاره می­شوند. و در مقایسه با فویل­های خانگی، 4.5 برابر ضخیم­اند. از ورق مسی 3 میل در هنر­های گوناگون و صنایع دستی از جمله معرق­کاری و … استفاده می­شود. این نوع ورق مسی برای کاربرد­­های الکتریکی، تحقیق و توسعه نیز مناسب خواهد بود.
  4. رول مسی با ضخامت 5 MIL: این نوع رول­­ها ضخامت نسبتا زیادی دارند یعنی در حدود 7 یا 8 برابر فویل­­های خانگی ضخیم­اند. پس با دست پاره نمی­شوند. رول مسی 5 میل تنها با قیچی برش داده می­شود. این نوع رول­ها، انعطاف­پذیری خوبی نیز دارند. اما تا زمانی­که تحت فشار قرار نگرفته باشند هیچ­گونه تغییر شکلی نخواهند داشت. از این نوع رول های مسی در حکاکی، منبت کاری و سایر کار­های دستی استفاده می­کنند. به­علاوه در صنعت ساخت و ساز، برق و … نیز می­توان از این نوع رول استفاده نمود. گاهی برخی از افراد نیز، برای ساخت میز مسی و مخزن مسی از رول مسی 5 میل بهره می­برند.
  5. رول مسی با ضخامت 8 MI: رول های مسی با ضخامت 8 میل تقریبا 12 برابر فویل­های آلومینیومی موجود در منزل، ضخامت دارند. ضخامت زیاد این نوع رول باعث شده که سخت افزاری و سنگین باشد. این نوع رول قابلیت انعطاف خوبی دارد و به آسانی با قیچی بریده می­شود. رول ­های مسی 8 میل غالبا شکل خود را به خوبی حفظ می­کند اما قادر نیستند وزن­های بالا را تحمل کند.
  6. رول مسی با ضخامت 10 MIL: ضخامت این نوع رول 14 برابر فویل آلومینیومی خانگی است. با وجود ضخامت بالای این نوع رول­های مسی به آسانی توسط فار دست خمیده می­شوند. برای برش دادن رول مسی 10 میل باید از قیچی­های سنگین یا چاقوی مخصوص کمک گرفت. استفاده از این نوع رول­ها غالبا برای پروژه­های باز مناسب است.

منبع

https://basiccopper.com/thicknessguide.html

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *