ورق مسی و 2 کاربرد طلایی آن در تزئینات خانگی

ورق مسی

ورق مسی رایج ترین ورق در میان فلزات هست. این ورق ها یکی از مواد مورد علاقه برای معماران و طراحان داخلی ساختمان ها هست. اما سوال اینجاست که چطور میشه از ورق های مسی در محیط های مسکونی مانند بازسازی خانه ای استفاده کرد؟ در این مقاله قصد داریم چند ایده برای خرید ورق مسی برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

ورق مسی باهنر

ورق مس باهنر

استفاده از ورق مسی در بازسازی خانه ها

یکی از بزرگترین مزیت استفاده از ورق های مسی این است که مواد آن بسیار با دوام هست، نصب رول مس یا کویل مس در مناطق آسیب دیده دقیقا همان چیزی هست که مردم به دنبال آن هستند.

در آشپزخانه، می توانید از ورق های مسی برای بشقاب استفاده کنید. شما به راحتی می توانید در بشقاب های مسی روغن و ذرات غذا را بدون ایجاد مزاحمت پاک کنید، همین طور می توانید از بشقاب مسی طرح دار و تزئیینی استفاده کنید، این کار نمای آشپزخانه شما را زیبا خواهد کرد، حتما امتحان کنید.

جای دیگری که استفاده زیاد از ورق های مسی می شود حمام است. از ورق مس می شود برای پوشش دیوار حمام استفاده کرد این چیز غیرمعمولی نیست در خیلی جاها از دیوارهایی با پوشش مس استفاده می شود، مورد جالبی که وجود داره این است که مس وقتی با رطوبت هوا ترکیب می شود رنگ آن تغییر پیدا می کند و به رنگ سبز درمی آید.

بسیاری از پیمانکاران و طراحان دوست دارند که از ورق های مس که ورق هایی بادوام هستند در سقف خانه ها استفاده کنند.

رول مس یکی از بادوام ترین مواد در بین سقف های فلزی هست و همین طور باعث می شود که خانه از لحاظ مصالح سبک شوند.

استفاده از ورق مسی در بازسازی خانه ها

کاربرد و خرید ورق مس با ضخامت مختلف

ورق مسی در انواع مختلفی مانند قدرت، سختی، نوع حرارتی که دارد و تراکم قابل تقسیم می باشد. در پروژه های مختلف بستگی به نیازی که دارید می تواند از انوع ورق های مس استفاده کنید.

به طور کلی ورق های نازک تر برای پروژه های داخلی مثل عناصر تزئینی به آسانی استفاده کنید. از ورق های ضخیم مس هم می توان در داخل استفاده کرد ولی به طور معمول در محیط های باز بیشتر استفاده می شوند.

به عنوان مثال در آشپزخانه و کلا داخل خانه می توان از ورق های نازک مسی استفاده کرد و در سقف ساختمان از رول مس با ضخامت بیشتر استفاده کرد.

ورق مسی تولید شده از C106

ورق مسی تولید شده از C106 شکل پذیری و شکل پذیری بسیار خوبی دارد و به راحتی می توان آن را با استفاده از تمامی روش های برش دستی، مکانیکی و شعله ای برش داد. همچنین اتصال آن با استفاده از روش‌های قوس الکتریکی مانند جوشکاری قوس الکتریکی، لحیم کاری و لحیم کاری آسان است که همگی به نتایج عالی می‌رسند.

صفحه یا ورق مسی به طور گسترده در ساخت مبلمان، ظروف دم کردن، تبرید، صنعتی، تجاری و کاربردهای الکتریکی استفاده می شود.

مس به دلیل رشد طبیعی یک پتینه آبی و سبز چشمگیر که سطح را پس از قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت می پوشاند، خواص ضد خوردگی بسیار خوبی دارد. مس به طور طبیعی ضد میکروبی است.

اگر علاقه مند هستید که اطلاعات بیشتری در زمینه فلزات کسب کنید به مقالات زیر مراجعه کنید:

خرید آنلاین ورق برنج و ۱۲ کاربرد این ورق

بررسی ۱۱ عامل تاثیر گذار بر قیمت فلز برنج

از کجا می توانیم ورق مسی را خریداری کنیم؟

اگر شما به دنبال تامین کننده ورق مس هستید، مطمئن شوید که از یک تامین کننده قابل اعتماد که نیازهای کیفی شما را تامین می کند، استفاده کنید.

اگر شما قصد دارید خانه خودتون را بازسازی کنید و به دنبال یک طراحی منحصربه فرد هستید ورق مس می تواند راه حل مناسبی برای این کار باشد.

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *