ورق های مس و 4 کاربرد پزشکی استفاده از آن

ورق مس

ورق های مسی و کاربردهای آنها گسترده است. با این ورق ها می توان بطری های مس تولید کرد و در آن آب ها را نگهداری کرد این کاری بود هندی های باستان انجام می دادند. ورق مس با این حال در قرن بیستم در برخی از کشورهای غربی محبوب است، استفاده از بطری های ورق مسی می تواند به سلامتی کمک کند ولی با این حال مردم بیشتر از بطری های پلاستیکی استفاده می کنند و این می تواند به سلامتی انسان ها ضرر بزند چرا که این پلاستیک ها حاوی مواد شیمیایی هستند و زمانی که با آب قاطی شوند می توانند مواد سمی از خودشون نشان بدهند.

طبیبان هند باستان معتقد بودند که آب آشامیدنی از یک مخزن مس می تواند مشکلات زیادی را درمان کند و جلوی بسیاری از بیماری ها را بگیرد، ما در این ویدیو شش دلیل عمده برای استفاده از بطری های مسی که در آن آب ذخیره شده است آورده ایم که چطور می توان از ورق مس چنین بطری هایی در بوجود آورد.

این اطلاعاتی که راجع ورق مس در ویدیو آورده شده است برای اهداف آموزشی است و هیچ گونه مشاوره ای پزشکی که ورق مس بتواند کارکرد خوبی داشته باشد وجود ندارد. و توصیه می کنیم هیچ کدوم از اطلاعات موجود در فیلم که مربوط به ورق مس و خاصیت های آن می باشد جایگزین تشخیص و درمان توسط متخصص نمی باشد.

ورق های مس به صفحه هایی ساخته شده از جنس مس اطلاق می شود که با ضخامت های مختلفی تولید می شوند، امروزه علاوه بر ورق های ساده و قدیمی، انواع مختلفی از ورق های طرح دار و رنگی مسی نیز در بازار عرضه می شوند که اغلب برای ساخت کارهای هنری کاربرد دارند.


ورق های مسی ضخامت های مختلفی دارند، به عنوان مثال برخی از ورق ها در صنایع ساخت لوازم خانگی یا خودروسازی به کار برده می شوند که ضخیم هستند و ضخامتی بین 0.3 تا 0.15 میلیمتر دارد.
اما یک سری از ورق ها با نام ورق نازک مس در بازار خرید و فروش می شود که با ضخامت بین 0.5 تا 0.1 میلیمتر دارند و بسیار قابل انعطاف هستند.
این نوع از ورق های مسی با یک چاقو یا قیچی کوچک به راحتی برش می خورند و عملیات لحیم کاری به راحتی روی آنها انجام می گیرد.

ورق های مسی

کاربردهای ورق های مس در زیست شناسی

مس یک عنصر فلزی ضروری در بدن انسان است که عمدتاً در معده و روده کوچک جذب شده و به صفرا دفع می شود. مس جزء مهم و عامل کاتالیزوری بسیاری از آنزیم ها و پروتئین ها در بدن است. بنابراین می تواند از طریق مکانیسم های متعدد بر سلامت انسان تأثیر بگذارد.

بر اساس عملکردهای بیولوژیکی و مزایای مس، تعداد فزاینده‌ای از محققین در زمینه بیومواد بر توسعه مواد زیستی جدید حاوی مس متمرکز شده‌اند که خواص منحصر به فردی را در محافظت از سیستم قلبی عروقی، ترویج ترمیم شکستگی استخوان و اعمال اثرات ضد باکتریایی نشان می‌دهند.

عناصر کمیاب عناصری هستند که در بدن اما در سطوح کمتر از یک هزارم وزن بدن انسان وجود دارند. بیش از 70 عنصر کمیاب مختلف در بدن انسان وجود دارد. اگرچه سطح آنها در بدن بسیار پایین است، اما اثرات بیولوژیکی مهمی دارند. مس (Cu)، یک عنصر کمیاب که در موجودات ضروری است.

مس نقش مهمی در رشد و نمو بدن و همچنین در بلوغ سیستم عصبی، خونساز، استخوان و سایر سیستم ها ایفا می کند. مس همچنین جزء مهمی از آنزیم های دخیل در متابولیسم گلوکز، اسیدهای آمینه و کلسترول است و نقش منحصر به فردی در واکنش های کاتالیزوری مختلف ایفا می کند.

متابولیسم یا محتوای غیرطبیعی مس می تواند باعث بیماری های متعددی شود مانند بیماری هایی که با بدتر شدن عملکرد سیستم ایمنی، دیابت، بیماری عروق کرونر قلب و پوکی استخوان مرتبط هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزات و کاربردهای آنها توصیه می کنیم مقالات دیگر سایت را نیز مطالعه کنید:

کاربرد مس در کشاورزی و ۳ مزیت اصلی آن

ورق استیل چیست؟ معرفی ۸ کاربرد ورق استیل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *