استفاده از فلزاتفروش فلزاتمقالات

فروش ورق برنج C260 و کاربرد آن در صنعت

By آذر ۲۴, ۱۳۹۶ No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده)
Loading...

برای فروش ورق برنج ابتدا با ورق برنج آشنا می شویم و در ادامه نحوه فروش ورق برنج C260 را بازگو خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که فروش ورق برنج چه سودی خواهد داشت.

ورق برنج

ورق برنج معمولا رنگی متمایل به زرد دارد و رنگی شبیه به طلا دارد. ورق برنج در برابر لکه دار و کدر شدن مقاوم هست، یعنی اکسایش آن دیرتر اتفاق می افتد. ورق برنج از مدت ها قبل برای انسان ها شناخته شده بود، در آن زمان که انسان هنوز فلزات دیگر را نمی شناخت با ذوب کردن ورق مس و سنگ معدن روی توانست ورق های برنج را تولید نماید.

ورق برنج دارای چکش خواری بیشتری نسبت به فلزات روی و مس دارد و دمای ذوب آن تا ۹۴۰ درجه سانتی گراد می باشد و همین طور می توان با تغییر نسبت روی و مس سختی این ورق را دست کاری کرد.

اگر آلیاژ مس را به ورق برنج نفوذ دهیم خاصیت میکروب کشی پیدا خواهد کرد. به این خاطر از ورق های برنج به عنوان دستگیره و دیگر فلزات رایج در بیمارستان ها استفاده می شود با دانستن این ویژگی و انتقال آن به مشتریان خود می توانید فروش ورق برنج خودتون را افزایش دهید.

امروزه تقریبا نود درصد ورق برنج بازیافت می شود به این خاطر که فلز برنج خاصیت مغناطیسی بسیار ناچیزی داره و به این علت می توان این فلز را از دیگر فلزات جدا کرد تا دوباره بازیافت شوند.

دامنه انجماد اکثر آلیاژهای برنج کم بوده و به همراه داشتن فلزات دیگر مثل مس باعث پایین آمدن نقطه ذوب می شود و هر قدر دامنه انجماد کمتر شود سیالیت بهتری خواهد داشت.

انواع برنج:

 • برنج دریاسالار: شامل سی درصد روی و یک درصد قلع.
 • برنج آلفا: شامل کمتر از سی و پنچ درصد روی.
 • برنج بتا: شامل چهل و پنج تا پنچاه درصد روی.
 • برنج آلفا بتا: شامل سی و پنج تا چهل و پنج درصد روی.
 • برنج آلومینیومی: شامل آلومینیوم است و در ساخت سکه استفاده میشه.
 • برنج آرسنیکی: شامل آرسنیک و آلومینیوم است.
 • برنج فشنگی: شامل سی درصد روی.
 • برنج معمولی: شامل سی هفت درصد روی.
 • برنج عالی: شامل سی و پنج درصد روی و شصت و پنج درصد مس.
 • برنج سربی: همان برنج آلفابتاس همراه با مقداری سرب.
 • برنج پست: شامل بیست درصد روی.
 • برنج دریایی: چهل درصد روی و یک درصد قلع.
 • برنج سفید: بیش از پنجاه درصد روی.
 • برنج طلایی: نرم ترین ورق برنج است با نود و پنج درصد مس و پنج درصد روی که در ساخت مهمات جنگی کاربرد دارد.

معرفی برنج

به ترکیب آلیاژهای مس و روی برنج گویند که اکثر این آلیاژها از دامنه انجماد کمی برخودار می باشند و به این خاطر قابلیت ریختگری مناسبی دارند، نکته ای که باید در نظر داشت این است که روی نسبت به مس بسیار ارزانتر است و اضافه شدن روی به ترکیبات مس باعث ارزانتر و در عین حال باعث افزایش قابلیت های تزیینی مانند تغییر رنگ و .. می شود، هدف از تولید آلیاژ برنج در گذشته همین موضوع اقتصادی بوده است که باعث فروش ورق های برنج گشته است.

در ادامه قصد داریم شما را با کاربردها و فروش ورق برنج C260 آشنا کنیم.

فروش ورق برنج C260

ورق برنج نرم بسیار متنوع است و معمولا برای صنایع مختلف در مجموعه ای گسترده از پروژه ها استفاده می شود. این آلیاژ بهترین ترکیب شکل پذیری و استحکام را در بین برنج ها دارا است و انتخاب مناسبی برای کشش عمیق می باشد

کارتریج برنج یا برنج C260 بسیار متنوع است و به عنوان work-horse آلیاژهای مس شناخته می شود. ورق برنج C260 دارای بالاترین انعطاف پذیری در سری برنج های زرد است که این توانایی را دارد تا به اشکال مختلف طراحی گردند. برنج C260 به راحتی ماشینکاری می شود و برای کارهای سرد و لحیم کاری مناسب است.

فروش ورق برنج C260 و کاربردهای آن

کاربردهایی که می تواند این ورق برنج داشته باشد شامل: اتصالات برقی، پروژه های تسلیحاتی، پلاک ها، لولاها، سازهای موسیقی و موارد دیگر است. در زیر نمونه هایی از کاربرد این ورق برای شما گذاشته شده است.

فروش ورق برنجبرنج کارتریجورق برنج برای دکوراسیونبرنج طرح دار
امیدوارم این تصاویر شما را در ساخت محصول جدید و در نهایت فروش آن کمک کرده باشد.