فرآیند تولید فلز و 2 اثر آن در فروش مس و فروش ورق برنج

فرآیند تولید فلز

فرآیند تولید فلز و اطلاع از آن می تواند برای شما بسیار جالب باشد. در این مطلب قصد داریم تا فرآیند تولید فلز را کاملا” ساده و روان برای شما عزیزان بیان کنیم. زمانی که فیلم علمی‌تخیلی ” نابودگر ” در سال ۱۹۸۴ اکران شد بسیاری آن را جدی گرفتند و نگرانی‌های خود را در مورد مضرات احتمالی هوش مصنوعی مطرح کردند. این فیلم در مورد این است که وقتی ماشین ها به خودآگاهی برسند چه اتفاقی رخ خواهد داد.

مفهوم این فیلم قابل درک و تصور به نظر می‌رسد. برای مثال اگر ماشین‌ها به طور خودکار آگاه شوند سال‌ها طول می‌کشد تا فرآیندهایی را که ممکن است به آن‌ها اجازه ضرب کردن را بدهند تنظیم کنند. یا اینکه حتی اگر موفق به بستن سیستم‌های دفاعی انسان شوند آن‌ها به یک ارتش با ویژگیهای خاص نیاز دارند تا همه انسان‌ها را از بین ببرند البته به فرض اینکه انسان‌ها متقابلا با آنها بجنگند.

برای رسیدن به این هدف آن‌ها باید حداقل یک کارخانه تولیدی بزرگ در هر کشور برای ساخت اولین موج ماشین‌آلات بسازند تا بتوانند دنیا را تسخیر کنند. اما آن‌ها مواد را از کجا خواهند آورد؟ مطمئنا منابع باقی مانده وجود دارند که می‌توانند در طول فاز اولیه هجوم آن‌ها مورد استفاده قرار گیرند اما به زودی زنجیره تامین برای آنها قطع خواهد شد.
ربات ها همچنین باید به خاطر داشته باشند که به بیش از یک ماده یا دو ماده برای ساختن ماشین‌آلات نیاز دارند.

انسان کلاسیک T – ۱۰۰ به تنهایی متشکل از صدها نوع مختلف فلز است که هر کدام توسط یک تامین‌کننده متفاوت تامین شده و از چندین معدن مختلف استخراج می‌شوند. بنابراین آن‌ها باید این مکان‌ها را نیز پیدا کرده و به آن‌ها حمله کنند. متاسفانه قبل از اینکه بتوانند نقشه های خود را عملی کنند انسان‌ها شروع به حمله کرده‌ و بسیاری از ربات های هوشمند را در این نبرد نابود خواهند کرد.

با وجود نیروی انسانی بسیار کوچک برای آن‌ها بسیار سخت است که گروه خود را جمع کرده و به ساخت نوع خود ادامه دهند. همانطور که تا این قسمت از مقاله با ما همراه بودید کل مفهوم فیلم جالب بود اما به خاطر پیچیدگی تولید فلز دور از ذهن ما است. برای اینکه بهتر درک کنیم فرآیند تولید فلز چقدر پیچیده است یک مرور کلی از آن برای شما ارائه می کنیم.

 اولین مرحله فرآیند تولید فلز، استخراج فلز

لوله‌های فلزی صاف و براق و ورق های فلزی که در اطراف تان می‌بینید به این سادگی بوجود نیامده اند بلکه در ابتدا یک سنگ سفت و سخت بودند. این سنگ از زیرزمین یا درون کوهستان استخراج می شود. برای استخراج آن‌ها زمین حفر می‌شود تا به لایه‌های سنگ های معدنی دسترسی پیدا کنند. اگر سنگ معدن فقط یک متر از سطح زمین فاصله داشته باشد به راحتی منفجر می‌گردد.


به طور خاص استخراج از معدن که با انفجاری از سطح زمین انجام می‌شود استخراج سطح نامیده می‌شود. در حالی که استخراج سنگ معدن از زمین از طریق شفت و تونل‌ها استخراج زیر زمینی نامگذاری شده است.

برای تسریع این روند خسته‌کننده معمولا تجهیزات سنگین در این فرآیند مورد استفاده قرار می‌گیرند. شاید محبوب‌ترین این ماشین‌ها Bagger 288 می‌باشد که یک دستگاه حفاری چرخ لاستیکی است و در استخراج سنگ‌های معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوب است که بدانید این ماشین بزرگ‌ترین وسیله حفاری زمینی در جهان است. پس استخراج فلز اولین مرحله ار فرآیند تولید فلز است.

استخراج مس

پردازش

دومین مرحله از فرآیند تولید فلز پردازش آن است. در این مرحله سنگ معدن استخراج‌شده بلافاصله به تاسیسات آسیاب فرستاده می‌شود تا پردازش گردد. این امکانات معمولا در نزدیکی یا درون سایت معدن ساخته می‌شوند تا هزینه حمل و نقل کاهش یابد.

در واقع اینجا جایی است که فلزات از سنگ‌ها جدا می‌شوند. بسته به نوع فلزی که استخراج شده‌ پردازش آن ممکن است بیشتر از روش استاندارد انجام گیرد. اما به طور معمول این فرآیند با خرد کردن سنگ دانه به پودر شروع می‌شود. از این پودر فلز از طریق ترکیبی از چندین تکنیک مکانیکی و شیمیایی جداسازی می‌شود. این فرآیند یکی از مراحل فرآیند تولید فلز است.

اگر علاقه مند هستید تا در مورد فلزات، آلیاژها و ویژگیهای آنها بیشتر بدانید مطالعه مقالات پیشنهادی سایت را که لینک آنها در زیر آمده است از دست ندهید:

۲ نمونه نامگذاری آلیاژهای مس

۲ عامل مهم و موثر در میزان فروش ورق برنج و رول مس در صنایع امروز چیست؟

۱۲ کاربردها فلز مس و مصارف آن در زندگی و صنعت

۱۰ خواص فلز برنج برای بدن

فلز کاری

به محض اینکه فلز به طور کامل از سنگ معدن جدا شد برای فلز کاری آماده است. در فلز کاری قطعات منفرد، مونتاژ‌ها، یا سازه‌های بزرگ تولید خواهند شد. بعضی مواقع فلز قبل از اینکه به محصولات مورد نیاز برای بهبود خواص مکانیکی تبدیل شوند با فلزات دیگر یک ترکیب آلیاژی را تشکیل می دهند.
فرآیند فلز کاری با توجه به محصول مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. برای مثال هنگام ساختن لوله‌ها و میله‌ها چکش زدن و خم کردن فرآیندهای اصلی مورد نیاز است.

با این حال برای سرعت و دقت بهتر اکثر سازندگان فلز اکستروژن را ترجیح می دهند. این کار مستلزم فشار دادن قطعه مورد نظر بر روی یک قطعه کار است. این فرآیند هم یکی از مراحل مهم فرآیند تولید فلز است.

فقط ماشین کاری و فرآیندها نیستند که بر روی فلزات انجام می شوند بلکه کاهش دمای فلز نیز ممکن است بر نتیجه فلز کاری تاثیر بگذارد.

ساخت

کل فرآیند ساخت اشکال خاص و مختلف از فلزات مانند قطعات ماشین‌ها و دستگاه‌ها فرآیند ساخت فلز نامیده می‌شود. این کار نیازمند استفاده از تجهیزات تخصصی است که اغلب برای هر شکل و طراحی خاصی ساخته می‌شوند. اکثر تولیدکنندگان بزرگ جهان از ماشین‌ آلات خود برای کمک به تولید انبوه استفاده می‌کنند. امروزه ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته و مدرن مبتنی بر تکنولوژیهای روز دنیا وظیفه شکل دهی به فلزات را بر عهده دارند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که فرآیند شکل دهی فلزات بر اساس ویژگیها و مشخصات هر فلز متفاوت است و فاکتورهای زیادی را باید قبل از شکل دهی به عنوان یکی از مراحل فرآیند تولید فلز محاسبه کرد.

این فقط یک مرور کلی از فرآیند تولید و عرضه فلز بود که برای شما عزیزان به طور کامل توضیح دادیم. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که گام های دیگری نیز وجود دارند که به اندازه فرآیند تولید فلز پیچیده و حیاتی هستند. این گام ها شامل مراحل توزیع و فروش فلزات می باشند.یکی از توزیع کنندگان برتر فلزات بازارفلزات رنگین است. توصیه ما به شما عزیزان این است که برای تامین فلزات مورد نیاز خود تنها به توزیع کنندگان معتبر مراجعه کنید.

جمع بندی

بامیدواریم با مطالعه این مقاله با فرآیند تولید فلز به طور کامل آشنا شده باشید. احتمالا شما در بازار برای فروش مس و فروش ورق برنج یا انواع دیگر فلزات مانند ورق مس و کویل مس دنبال یک تامین کننده مناسب هستید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید حتما در اینترنت جستجو کنید تا تامین کننده مناسب پروژه خود را پیدا نمائید.

بنابراین دفعه بعد که برای پروژه های خود به خرید فلزات می پردازید می دانید قبل از اینکه این منابع برای فروش به بازار عرضه شوند چه روندی را طی می کنند. فراموش نکنید که مرحله ساخت به عنوان مرحله آخر فرآیند تولید فلز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فرآیند تولید فلز و قیمت انواع فلزات با بازار فلز همراه باشید.

منبع

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0921344921000690

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *