فروش ضایعات مسی و 7 کاربرد مهم آن

فروش ضایعات مسی

فروش ضایعات مسی برای  تولید کابل و سیم مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر این از این ضایعات برای ساخت بعضی از انواع  مخازن، مصالح ساختمانی، سیستم های تهویه هوا و لوله ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فروش ضایعات مسی  کاربرد های دیگری نیز در صنایع الکتریکی و لوله کشی و  بازیافت دارند. همچنین این ضایعات  به دلیل کاربرد بالای فلز مس بسیار پرفروش هستند.

فلز مس، فلزی غیر آهنی است، رنگ قرمزی دارد و از  فلزاتی همانند برنج و آهن و آلومینیوم وزن بیشتری دارد. از دیگر ویژگی ‌های این فلز می‌توان به مواردی همچون هدایت الکتریکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و چکش خواری مناسب  فلز مس اشاره کرد. اما با این شرایط فلز نقره هدایت الکتریکی بالاتری نسبت به فلز مس دارد.

با بررسی تاریخچه ی فلز مس می توان بیان کرد که قدیمی ترین فلزی که توسط انسان مورد استفاده قرار می گرفته است، فلز مس بوده است. بعد از آهن و آلومینیوم، مس در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد است. به خاطر همین مساله، فروش ضایعات مسی نیز پر کاربرد است. متداول ترین نوع کاربرد فلز مس برای تولید سیم های برق و کابل است.

همان طور که می دانیم از سیم های مسی در مواردی همچون  سیم کشی خودرو، سیم کشی ساختمان، خطوط  انتقال برق و  سیم پیچی موتور های الکترونیکی  مورد استفاده قرار می گیرد.

در مورد ضایعات مسی نیز می توان به دو نوع آن اشاره کرد:

  • ضایعات مسی نو
  • ضایعات مسی کهنه

ضایعات مسی نو از فرایند تولید  به دست می آیند. پس از تولید، این  فلزات به صورت  ضایعات دور ریخته می شوند به همین علت به رنگ قرمز درخشانی هستند، خلوص  بالایی دارند. فروش ضایعات مسی نو قیمت بالاتری نسبت به فروش ضایعات مسی کهنه دارد.

ضایعات مدر این نوشتار ابتدا به معرفی ضایعات مسی می پردازیم و بیان خواهیم کرد که ضایعات مسی دو دسته هستند، ضایعات مسی نو و ضایعات مسی کهنه. همچنین در مورد فروش ضایعات مسی و کاربرد های مختلف آن ها نکاتی را بیان خواهیم کرد.

سایت هایی وجود دارند که امکان فروش ضایعات مسی را فراهم می آوردند.سی کهنه به رنگ قهوه ‌ای تیره هستند، در بخش هایی ازضایعات  فلز مس کهنه، اکسید مس به وجود آمده که تبدیل به رنگ سبز نیز شده است. ضایعات فلز مس کهنه  درجه خلوص پایین‌ تری دارند و همچنین  قیمت پایین تری نیز دارند.

به طور کلی هر دو نوع از ضایعات مسی بازیافت می شوند و برای تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش ضایعات مسی

ضایعات مسی

ویژگی های فلز مس

این فلز هدایت الکتریکی بالایی دارد، انعطاف پذیر است و ماندگاری بالایی نیز دارد. دسترسی به این فلز به سهولت انجام می شود. همچنین این فلز تاثیرات زیست محیطی کمی دارد و در بازار مورد خرید و فروش قرار می گیرد و حتی ضایعات آن نیز به فروش می رسد.

فروش ضایعات مسی و کاربرد آن ها

در حال حاضر فروش ضایعات مسی به دلیل کاربرد های فراوانی که دارند، بسیار مورد توجه قرار می گیرند. مهم ترین کاربرد ضایعات مسی در تولید سیم و کابل و مفتول است. اما فروش ضایعات مسی در موارد دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به بررسی کاربرد ضایعات  مسی می‌ پردازیم:

مهم ترین کاربرد ضایعات مسی در تولید سیم و مفتول های الکتریکی مورد استفاده در سیم چین ها و مدارات الکترونیکی است.
ضایعات مسی هادی و بسیار منعطف هستندو در صنایع الکتریکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً سیم پیچی هایی که در موتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند از فلز مس ساخته می شوند.

فروش ضایعات مسی علاوه بر تولید سیم و مفتول، در ساخت سایر وسایل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر ضایعات مسی در تولید سیستم های تهویه هوای ساختمان هاست.

استفاده از این فلز در تولید لوله های مورد استفاده در لوله کشی ساختمان نیز کاربرد دارد.

در حال حاضر ظروف تولید شده از فلز مس به دلیل خاصیت هایی که پخت غذا در ظروف مسی دارد و به خاطر زیبایی فلز مس بسیار پر کاربرد هستند.
همچنین ظروف تولید شده از فلز مس از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تراند و در مقایسه با سایر ظروف تولید شده، قیمت مناسب تری دارند.

همانطور که می دانید عوامل مختلفی بر بازار فلزات و تعیین قیمت آنها تاثیر گذار هستند. مطالعه مقاله کرونا و بازار ضایعات مسی، بررسی ۴ عامل تاثیر آن بر بازار به شما دید وسیع تری در این زمینه می دهد.

نحوه ی بازیافت ضایعات مسی

فروش ضایعات مسی به دلیل کاربرد های مختلف و متنوعی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
پس از فروش ضایعات مسی، فرآیند بازیافت ضایعات صورت می‌گیرد. برای بازیافت نیز روش ‌های مختلفی وجود دارد که در زیر به توضیح این روش ها می پردازیم:

  1. روش سنتی
  2. روش قالکاری
  3. استفاده از  مواد شیمیایی
  4. تیزاب کاری

هر یک از این روش ها  به شما کمک می کند تا پس از فروش ضایعات مسی بتوانید عمل بازیافت را انجام دهید. معمولاً در برد های الکترونیکی از فلزات آهن، آلومینیوم و مس استفاده می  ‌شود که در بین این‌ فلزها،  مس با ارزش تر از فلزهای دیگر است.

بررسی روش دستی

در روش دستی با استفاده از ابزارهایی مانند انبردست یا سیم چین می توان مس های موجود در برد های الکترونیکی و یا سایر ضایعات مسی را به راحتی جدا کرد.
در یک برد الکترونیکی، الکتروموتور ها از جنس مس هستند و می توان آن ها را به صورت دستی جداسازی نمود.

فروش ضایعات مسی

ضایعات مسی

بررسی روش قالکاری

روش دوم، روش قالکاری است. در روش قالکاری، ضایعات مسی دورن کوره ریخته می شوند، بعد از فرایند ذوب شدن در کوره می توان مس های حاصل از ضایعات مسی را به صورت  شمش درآورد و مورد استفاده قرار داد.
در این روش تمامی ضایعات مسی و حتی  ضایعاتی که به اندازه بسیار کوچک هستند و نمی‌توان آن ها را به صورت دستی جداسازی نمود،  در این روش به راحتی جدا می شوند و به صورت شمش در بازار قابل ارائه هستند.

بررسی روش شیمیایی

در این روش با استفاده از یک محلول اسیدی می توان کار بازیافت فلز مس را انجام داد.

محل خرید ضایعات مسی

در حال حاضر سایت بازار فلز وجود دارند که امکان خرید ضایعات مسی را برای افراد فراهم می کنند. این سایت ‌ها ضایعات مسی را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه از فروشندگان خریداری می‌کنند و پس از بازیافت و جداسازی مس ها با استفاده از یکی از روش های فرایند جداسازی، مس های بازیافت شده را روانه بازار می‌کنند و  در صنایع مختلف مجدداً مورد استفاده قرار می گیرند.
استفاده از فلز مس در صنایع مختلف از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و فروش ضایعات مسی نیز می تواند درآمد مناسبی را به همراه داشته باشد.

قیمت ضایعات مسی به چه صورت است؟

قیمت ضایعات مس به صورت روزانه حساب میشود و قیمت بهتری دارد و بهترین راه برای اینکه بتوانید ضایعات  خودتان را با قیمت بالا و قیمت به صرفه به فروش برسانید این است که از قیمتهای روز ضایعات  با خبر باشید زیرا متاسفانه بسیاری از شرکت های سودجو وجود دارند

پس از خرید ضایعات مس از آن چه استفاده هایی می شود؟

ضایعات مسی را با قیمت بسیار بالا از شما خریداری کرده و پس از خرید ضایعات  از شما آنها را به کارخانجات ذوب مس برده و پس از ذوب و فرایندهای ذوب آن را به مواد اولیه مسی تبدیل کرده و دوباره آن را در صنایع به کار می‌گیریم.

ضایعات مسی نو و کهنه چه تفاوت هایی با هم دارند؟

ضایعات مسی نو از فرایند تولید  به دست می آیند. پس از تولید، این  فلزات به صورت  ضایعات دور ریخته می شوند به همین علت به رنگ قرمز درخشانی هستند، خلوص  بالایی دارند. فروش ضایعات مسی نو قیمت بالاتری نسبت به فروش ضایعات مسی کهنه دارد.

کاربرد ضایعات مسی چیست؟

مهم ترین کاربرد ضایعات مسی در تولید سیم و مفتول های الکتریکی مورد استفاده در سیم چین ها و مدارات الکترونیکی است.

⭐ضایعات مسی را از کجا می توان بخرم؟

در حال حاضر بازار فلز امکان خرید ضایعات مسی را برای افراد فراهم می کند.

سوالات متداول

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.