ورق مسی، ورق برنز، ورق برنج کدام یک برای استفاده در پروژه بهتر است؟ 2 دلیل برای استفاده از آن

ورق مسی

ورق مسی ، برنز و ورق برنج شما می خواهید از بین آنها انتخاب کنید. از طرفی باید تنها از یک کدوم از انها در پروژه خود استفاده نمایید ولی نمیدونید کدوم یک از این ها می تواند در پروژه شما به کار بیایید. انتخاب اینکه از ورق مسی استفاده کنید یا ورق برنج، برنز انتخاب سختی خواهد بود به خصوص اگر از تفاوت های موجود در ورق مسی و سایر ورق ها مطلع باشید.

اگر می خواهید بین ورق مس ، برنز و ورق برنج یک انتخاب داشته باشید ضروری است که درباره ویژگی های هریک از این ورق ها مطلع باشید تا اولویت هایتان مشخص شود، تا مبلغ زیادی صرف پروژه شود. اطلاعات زیر می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

ورق برنز

برنز فلزی هست که درخشش به اندازه کویل مس و کویل برنج نیست، بخاطر اینکه برنز از مس و قلع ساخته شده است. عنصر اصلی در برنز مس است و هنگامی که با آلیاژهای مختلف ترکیب می شود فلز برنز تولید خواهد شد.


یکی از راه هایی که می توان تشخیص داد که فلزمون برنز هست یا رول مس استفاده از آهنربا است، اگر آهنربا حتی اگر قوی ترین آهنربا هم باشد نزدیک فلز برنز کنید به آن نخواهد چسبید، برنز خاصیت آهنربایی ندارد، فلز برنز قوی و بادوام هست، زمانی که این فلز در معرض رطوبت قرار می گیرد، خورده یا زنگ زده نمی شود علاوه بر این برنز در برابر اصطکاک بسیار مقاوم هست، به همین دلیل برای ساخت قطعات و ابزارهای کشتی استفاده می شود.

ورق فسفر برنز نیز به دلیل حفظ خواص مکانیکی خود در دمای بالا زمانی که حفظ حالت فنریت کالای شما ضروری است مورد استفاده قرار می گیرد.
ورق فسفر برنز به عنوان یکی دیگر از انواع ورق های ساخته شده از فلز برنز محسوب می شود.

ورق مسی

ورق برنج

ورق برنج بسیار براق هست و شبیه طلا به نظر می آید، با تنظیم آلیاژ مس و روی ورق برنج با عیارهای مختلف شکل خواهد گرفت. برخلاف ورق برنز، ورق برنج کمی مغناطیسی هست، اگر برنج به اندازه برنز و ورق مس از استحکام کافی برخوردار نباشد بعنوان ماده ای مستحکم یاد می شود.

باتوجه به تراکم بالا و مقاومت دربرابر خوردگی، ورق برنج برای ساخت وسایل و لوازم جانبی ساختمان مانند دستگیره های در، ققل ها، نرده ها و… مناسب است و همین طور برنج در سیستم های لوله کشی پیدا می شود.

ورق مسی

ورق مسی

مس یک عنصر خالص است و مثل برنز قوی ترین آهنربا هم نمی تواند جذبش کند، ورق مس علاوه براینکه بادوام است یک ماده انعطاف پذیر می باشد. جدای از اینکه فلز مس یک فلز سخت و شکسته است می توان به راحتی آن را تغییر شکل داد این به خاطر خواص عالی در انعطاف پذیری ورق مس می باشد.


یکی از جاهایی که از کویل مس به وفور استفاده می شود در بحث لوله کشی و سیم کشی است. ورق مس یک هادی الکتریکی است از آنجایی که ورق مس در برابر خوردگی مقاوم است در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.


اکنون که تفاوت های بین این سه فلز با ارزش را می دانید، می توانید به راحتی برای پروژه خودتون یکی از این فلزات را انتخاب کنید. تنها چیزی که باقی مانده این است که به دنبال یک تامین کننده مناسب باشید. برای استفاده از ورق ها مس و انواع مختلف آن می توانید به ما در ارتباط باشید.

ورق مسی

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه ورق مسی و علت انتخاب آن کسب کرده باشید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شما باید با توجه به نیاز خود یکی از این ورق های مسی را برای انجام پروژه هایتان انتخاب نمائید.

منابع

[1] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3

[2] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%B2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *