فروش مس و برنج – 4 دلیل که چرا سازندگان قالب آلیاژهای مس را به فولاد ترجیح می دهند ؟

فروش مس و برنج

در این مقاله به یکی از عوامل فروش مس و برنج خواهیم پرداخت.
آیا تا کنون فکر کرده اید که قطعات فلزی مختلف در وسیله نقلیه خود یا در هر دستگاهی در منزل یا محل کارتان با اندازه برش مناسب چگونه ساخته شده اند؟ با برش‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های دقیق بر روی رول مس و ورق برنج نشان می دهد که این ظرافت به کار رفته در قطعات ساخته شده توسط دست انسان نیست.

حتی افراد ماهر، قادر به برش مواد بسیار سخت مانند فولاد با دقت زیاد نیستند.

در واقع، فرآیند ساخت این قطعات فلزی کمی پیچیده‌تر از آن است. به جای برش دادن قطعات فلزی خام، می توان رول مس و ورق برنج را از طریق ریخته‌گری شکل داد.

تعریف ریخته گری در رول مس و ورق برنج

ریخته‌گری به فرآیند ریختن فلز مایع به یک قالب اشاره می‌کند و به آن اجازه خنک شدن و تبدیل شدن به یک شکل خاص را می‌دهد.

گودی درون قالب جایی است که جادوی ریخته‌گری اتفاق می‌افتد. ابعاد آن باید در جهت تولید casts با کیفیت بالا دقیق باشند.

با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر خروجی نهایی تاثیر بگذارند. یکی از موارد خاص نوع فلزی است که قالب از آن ساخته شده‌است.

فولاد به عنوان مهم‌ترین ماده قالب

بیشتر قالب‌ها از جنس فولاد ساخته شده‌اند که یک فلز با ترکیب اهن و مقدار کمی کربن تشکیل شده‌است. فولاد یک فلز محکم و بادوام است.

فولاد می‌تواند در برابر دماهای بالای دخیل در ریخته‌گری فلز مقاومت کند و این کار به طور استثنایی قابل‌اجرا است. تنها مشکل فولاد این است نسبت به دیگر فلزات از دوام کافی برخوردار نیست.

سازندگان قالب فقط فولاد را انتخاب می‌کنند چون ساخت آن ارزان‌تر است، اما بسیاری از آلیاژهای دیگر می‌توانند بهتر از فولاد عمل کنند، به خصوص اگر بخواهیم به عنوان ماده قالب در ریخته‌گری استفاده نماییم.

اگر علاقه مند هستید که اطلاعات بیشتری در زمینه فلزات و ضایعات آن کسب کنید توصیه می کنیم مقالات دیگر سایت را نیز مطالعه کنید:

فروش ضایعات مسی و ۷ کاربرد مهم آن

فرآیند تولید فلز در فروش مس و فروش ورق برنج

آلیاژهای مس با عملکرد بالا و تاثیر در فروش مس و برنج

از آنجا که سازندگان قالب شروع به جستجوی راه‌های جایگزین می‌کنند، متوجه شده اند که آلیاژها مس می توانند عملکرد بسیار بالایی را در ساخت قالب های ریخته گری ایفا کنند.

اگر چه بسیار گران‌تر از فولاد هستند اما به دلیل ویژگی‌های مفیدی که دارند بسیاری از سازندگان مس را به عنوان یک جایگزین برای فولاد دیده‌اند.

به طور خاص، آلیاژهای مس می توانند عملکرد بالا داشته باشند و به طور قابل‌توجهی زمان چرخه و تغییر شکل را کاهش دهند.

اکثر قالب‌های فولادی نمی‌توانند سرعتی بالاتر از میانگین را تحمل کنند و به همین دلیل است که فولادها معمولا با ظرفیت ۵۰ درصد استفاده می‌شوند.

این یک اثر چشمگیر بر تولید دارد. با استفاده از قالب‌های ساخته‌شده از آلیاژهای مس، آن‌ها می‌توانند نیاز به یک قالب اضافی را از بین ببرند ، چرا که می‌تواند سرعت عملکرد بالاتری را تحمل کند. فروش مس و برنج نیز بازار پر رونقی دارد.

فروش مس و برنج

بسیاری از تولید کنندگان هنوز به دلیل هزینه بالای تولید، نسبت به استفاده از آلیاژهای مس برای فروش مس و برنج تردید دارند.

حقیقت این است که آن‌ها می‌توانند صدها هزار دلار را در طولانی‌مدت ذخیره کنند ، در حالی که در مقایسه با چند هزار دلاری که برای قالب جدید بکار می‌برند، باید صدها هزار دلار پس‌انداز کنند.

از آنجا که آلیاژهای مس می‌توانند بیش از فولاد دوام بیاورند و به حداقل نگهداری نیاز دارند، تولید می‌تواند بدون وقفه ادامه یابد، که می‌تواند هزینه عملیاتی را نیز کاهش دهد.

با توجه به این ویژگی فروش مس و برنج می تواند پر تقاضا باشد. انتخاب فلز مناسب برای فلز کاری ، کار بسیار مهمی است. فروش مس و برنج می تواند چالش برانگیز باشد. یک اشتباه کوچک می‌تواند فاجعه ای در تولید ایجاد کند ، که می‌تواند منجر به مشکلات پرهزینه دیگر شود. اگر شما به دنبال جایگزینی قالب‌های فولادی خود با آلیاژهای مس هستید، به یک شرکت سازنده قالب‌های مورد اعتماد رجوع کنید که در آلیاژهای مس و آلیاژهای برنج تخصص دارد و از رشد مداوم در فروش مس و برنج برخوردار است.

بازار فلزات رنگین میله‌های مس، برنج، و برنز با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد می توانید با ما در تماس باشید.

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AC_(%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *