نحوه ایجاد ورق برنج

فروش ورق برنج

ورق برنج ترکیبی از ورق مس و روی

تا حالا شده یک فلز طلایی در خانه دیده باشید و با خودتون فکر کنید که نکنه این طلا باشه؟ و به احتمال زیاد با دیدن حجم و اندازه آن فلز خواهید گفت که این یک طلا جعلی هست در واقع آن جعلی نیست و به احتمال زیاد آن ماده به کاربرده شده در فلز، برنج باشد. ورق برنج نوعی دیگر از فلزات هست و رنگی شبیه به طلا را دارد و دارای ظاهری براق و زرد رنگ است.

برنج به گروهی از آلیاژهای روی – مس اشاره می کند که در کاربردهای مختلفی مانند معماری و ساختارهای صنعتی استفاده می شود. تاریخ نام گذاری نام این فلز نامشخص است ولی می توان گفت که ورق برنج از کلمه عربی Latun، یعنی مس، مشتق شده است؛ واژه ی ترکیبی Altun که به معنی طلا است؛ و کلمه انگلیسی قدیمی Braes، که به معنی برنز مشتق شده است.

رول مس : سودآوری پایدار

عنصر شماره 29 در جدول تناوبی، مس یکی از اولین فلزات است که تاکنون کشف شده است. این ماده معدنی در حدود 10،000 سال پیش دیده شده است و از آن زمان جزء بی بدیل زندگی روزمره ما گشته است.با توجه به انعطاف پذیری بالای آن، قابلیت انعطاف پذیری، هدایت الکتریکی و حرارتی و مقاومت به خوردگی، مس برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود. برای مثال می توان به سیم کشی برق، الکترونیک، لوله کشی، ساخت و ساز ساختمان، و حمل و نقل اشاره کرد.

روی: محافظ فلزات

یک فلز سفید نقره ای با ته رنگ آبی، روی نقش حیاتی را در متالورژی ایفا می کند. روی زمانی که با دیگر فلزات با ارزش مانند کویل مس مخلوط می شود، برخی از آلیاژهای مفید در جهان را تشکیل می دهند. روی به تنهایی، توانایی این را دارد که از هر سطح فلزی محافظت کند و بصورت روکش یا گالوانیزه از سطح فلزات محافظت نماید.
با توجه به اینکه ورق مس و روی خواص شگفت انگیزی دارند و شما این خواص را در هیچ فلز دیگری یافت نمی کنید، به راحتی می توانید درک کنید که آلیاژ آنها چه خواصی خواهند داشت، برنج، در واقع، یک آلیاژ بسیار مفید آنها است. ورق برنج به غیر از اینکه برای ساخت سازهای موسیقی مناسب می باشد، یک ماده عالی برای ساخت طلا، جواهر و ترازو تزئینی است.
کویل فنری برنج، به علت مقاومت در برابر خوردگی و خواص ضد میکروبی که از مس بدست آورده است، به طور گسترده ای در موتورهای دریایی، تجهیزات هیدرولیک، مبدل های حرارتی و رادیاتورها مورد استفاده قرار می گیرد. جای تعجب نیست که شما این فلز را در اطراف خانه، محل کار یا جاهای دیگر ببینید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.