استفاده از فلزاتمقالات

استفاده از ورق مس در خودرو شما

By مرداد ۲۱, ۱۳۹۷ No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده)
Loading...

ورق مس در خودرو ی شما بصورت کاملا کاربردی یافت می شود و همین امر فروش مس را دو چندان می نماید. بیشتر از یک نوع فلز برای ساخت ماشین لازم است. اجزای اصلی مثل بدنه و شاسی معمولا از فولاد و آلومینیوم ساخته می‌شوند اما قطعات مکانیکی و الکتریکی به آلیاژهای تخصصی بیشتری نیاز دارند. قطعات رادیاتور و بیشتر سیم‌ها برای نمونه از ورق مس ساخته شده‌اند.

ماشین به طور متوسط شامل ۵۵ پوند وزن است. از ورق مس بیشتر در سیم‌های اتصال اجزای اصلی موتور و سیستم تهویه هوا استفاده می شود. از بین همه فلزات، ورق مس به دلایل واضح برای این کار انتخاب شده‌است. در اینجا برخی از ویژگی‌های ورق مس و کاربردهای ورق مس در خودرو آورده شده‌است.

ورق مس و اتصال الکتریکی

در حالی که عملکرد اولیه خودرو مکانیکی است، به انرژی الکتریکی نیاز دارد تا از ویژگی‌های دیگر پشتیبانی کند. در حقیقت، برای شروع کار، برق باید به استارتر تغذیه شود. بنابراین لازم است که طراحی و ساختار خودرو دارای یک سیستم الکتریکی بسیار رسانایی و کارآمد باشد. برای رسیدن به این هدف ، همه سیم‌ها باید از جنس ورق مس و برنج ساخته شوند.

ورق مس در خودروورق های مسی مسیول حمل جریان از باتری به ویژگی‌های اصلی خودرو، مانند چراغ، قفل مرکزی،کامپیوترها، سیستم‌های تهویه خودرو و جهت‌یابی ماهواره‌ای هستند.
ویژگی‌های ایمنی مانندایربگ و سیستم‌های ترمز ABS نیز به برق نیاز دارند.

ورق مس و رسانایی گرمایی

موتور خودرو از بخش‌های فلزی مختلفی تشکیل شده‌است که با سرعت بالا به یکدیگر اصطکاک ایجاد می کنند زمانی که اتومبیل در حال حرکت است اصطکاک تولید حرارت می‌کند که به همین دلیل موتور بعد از یک حرکت طولانی خیلی داغ می‌شود. این گرما باید به طور همزمان پخش شود تا از گرم شدن بیش از حد اتومبیل جلوگیری شود. برای رسیدن به این هدف ، خنک‌کننده باید از رادیاتور عبور کند تا خنک شود و بهترین مواد برای انتقال گرما از طریق مایع درون ورق مس است که به دلیل هدایت گرمایی بالا از آن استفاده می شود.

ورق مس و مقاومت به خوردگی

رانندگی کردن روی زمین خودروی شما را در معرض انواع عناصر قرار می‌دهد که می‌تواند تاثیر خورنده بر روی اجزای فلزی خود داشته باشد. به همین دلیل است که تولید کنندگان اطمینان حاصل می‌کنند که قطعات خودرو از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده‌اند. Tubes که روغن‌ها و سوخت‌ها را انتقال می‌دهند از ورق مس یا برنج تشکیل شده‌اند ، زیرا این فلزات به راحتی می‌شکنند.

ورق مس و ظرفیت تحمل

آلیاژهای مس به راحتی به سطح دیگر فلزات مالیده نمی‌شوند ، بلکه آنها را می‌پوشانند. این امر ورق مس را یک ماده عالی می‌سازد که استفاده آن در اغلب موتورها بسیار رایج است. برنج و برنز به طور خاص، بهتر از دیگر فلزات به عنوان یک حامل عمل می‌کنند.

بجز موتورهای اتومبیل که از ورق مس و آلیاژ های آن استفاده شده است کاربردهای مختلف دیگری نیز دارند. این فلزات ممکن است در هنگام انجام تعمیرات خانه مانند نصب backsplash یا پوشش countertop مفید واقع شوند. اگر شما پروژه‌هایی دارید که به منابع مسی نیاز دارند، نباید در مورد خرید ورقه‌های مسی اشتباه کنید. شما هم می توانید برای فروش مس با ما در ارتباط باشید.