فروش مس | ورق مس و 4 عامل موثر بر فروش آن

کارخانه مس

فروش مس در بازار

جهت استعلام قیمت و تهیه انواع مقاطع مختلف مسی با مناسب ترین قیمت، میتوانید از طریق تلفن و یا واتس‌آپ، با ما در تماس باشید.

امروزه به فروش مس و ضایعات فلزات بعنوان یکی از کسب و کارهای شناخته شده که منجر به کسب درآمد است، توجه خاصی می­گردد.

فروش مس در مقایسه با سایر فلزات از امکان سهولت دستیابی به منابع و نیز سودآوری بالاتری برخوردار است؛ چراکه منابع بسیاری برای بازیافت این فلز وجود دارد، منابعی نظیر مکمل های فلز مس که در ساخت و ساز و یا نوسازی بخش مسکن وجود دارد یا منابع قابل توجهی از فلز مس که در واحدهای صنفی تعمیر وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی وجود دارد.

قبل از شروع بکار در این زمینه باید به این سوال اسززاسی توجه کرد که منابع اصلی استخراج و متعاقب آن کدامند؟
با توجه به ارزش بالای ریالی فروش مس اکثر مراکز تولید و فروش ضایعات مس با ارگانهای دولتی و مراکز قانونی همکاری می­نمایند. بنابراین در گام اول باید به  قانونی بودن عملکرد خود جهت استخراج و فروش مس توجه داشته باشید.

فروش مس

فروش مس

عوامل موثر در کسب درآمد حاصل از فروش مس

در کسب و کار بازیافت و فروش مس منبع تامین شما در میزان درآمد شما بسیار موثر خواهد بود. چرا که میزان خلوص فلز مس استخراجی با توفیق در فروش مس و میزان درآمد شما رابطه مستقیم دارد.

منابع استخراج فلز مس

استخراج فلز مس از منابع مختلفی صورت می گیرد.

جامدات مس:با ارزش­ترین منبع برای کسب و کار فروش مس تلقی می­شود و بسته به میزان خلوص موجود در ضایعات به چندین درجه از لحاظ ارزش تقسیم ­بندی می­گردد.

غیر جامدات مس: این منبع استخراج شامل خاکه­ های مس حاصل از تعمیر یا ترمیم قطعات عمدتا صنعتی می­باشد.

سیمهای مسی:شامل ضایعات حاصل از کابلها در صنعت الکترونیک می­شود.

قطعات مسی: این منبع شامل  ضایعات حاصل از تعمیر وسایل صنعتی نظیر موتور و ترانسفورماتور و غیره می­باشد.

آلیاژهای مس: این منبع شامل آمیخته­ای از فلز مس با سایر فلزات نظیر برنج و برنز است.

همانگونه که اشاره شد اولویت شما در تامین منابع شناسایی برای فروش مس منابع جامد می­باشد این منبع بر اساس درجه خلوص فلز مس موجود در ضایعات به چند درجه تقسیم می­شود.
این دسته از منابع را اصلاحاً Unalloyed می­­نامند، به این معنی که مس در این دسته از ضایعات با هیچ نوع فلز دیگری مخلوط نیست و از آنجائیکه هر آلیاژی در خاصیت هدایت الکترونیکی مس تاثیر­گذار است این نوع از منابع با ارزش­ترین نوع در فروش مس تلقی می­گردد.

منابع فروش مس

اشکال ضایعات جامد مناسب برای فروش مس

1) مس قراضه درجه یک: این نوع ضایعات حداکثر دارای ضخامت 16/1 اینچ می­باشند و سیم برق مسی در صورتی که از پوشش قرمز رنگ از جنس قلعی جدا شود از این دسته هستند. لوله ­های مسی نیز در صورتیکه فاقد هر گونه لحیم­کاری، خوردگی و رنگ باشند نیز در این دسته قرار می­گیرند.

2) مس قراضه درجه دو: این نوع ضایعات دارای حداق 96% خلوص هستند و لوله ­های مسی با آلیاژ برنج و نیز کابلهای مسی با پوشش فلز قلع و اتصالات حاوی مواد لحیم ­کاری و مواد رنگی در این دسته قرار می­گیرند.

3) ورقهای مسی: خصوصیتهای خاص این نوع از مس نظیر رسانایی بسیار بالای الکتریکی، رسانایی خوب گرما، مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری باعث شده بیشترین درخواست خرید به این نوع  منبع متمرکز گردد. چرا که از این ورقها می­توان در صنایع متعددی بعنوان ماده اولیه استفاده نمود.

ناخالصیهای موجود در منابع غیر جامد می­تواند حدود 25% از ارزش ریالی فروش مس را کاهش دهد.
بنابراین زمانی درآمد حاصل از این نوع منبع قابل توجه خواهد بود که شما بتوانید حجم قابل توجهی از آنرا انبار کرده و پس از ذوب و جدا کردن ناخالصی ها و تبدیل به حالت شمش بصورت یکجا به فروش برسانید.
برای بهره­ گیری از این نوع ضایعات شما نیاز به تکنولوژی و مواد ویژه­ای جهت ذوب و ریخته ­گری دارید.
از آنجاکه نقطه ذوب فلز مس 1981 درجه فارنهایت است؛ شما نیاز به کوره ه­ای خواهید داشت که توانایی مقاومت تا این درجه دما را داشته باشد.
این نوع تکنولوژی بعلت نیاز به فرآیند خاصی از اکسیداسیون و نیز مسایل زیست محیطی می­تواند برای شما هزینه ساز باشد.
بنابراین قبل از عملیاتی کردن کسب و کارتان در زمینه فروش مس، حتما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید و بر اساس نوع منبع  تامین خود، برنامه­ریزی نمایید.

مفتول مسی نیز بعنوان یکی از منابع تامین در فروش مس دارای درجاتی است؛ بطور خلاصه چنانچه سیم دارای یک لایه عایق باشد درجه بالا و چنانچه دارای دو لایه عایق باشد درجه پایین محسوب می­شود.

ضایعات جامد مس

درجه بندی مفتولهای مسی

سیم 85%: سیم نازک با قطر تقریبی به اندازه یک مداد است.

سیم 70%: اغلب سیمهای مسی استفاده شده در داخل لوازام الکترنیکی و لوازم خانگی از این نوع هستند.

سیم 50%: سیمهای سیم کشی مسی معمولی ساختمان از این نوع هستند.

سیم 35%:بطور مثال سیمهای تلفن از این نوع محسوب می­شوند.

سیم 10%: بطور مثال در سمیهای لامپهای LED تزئینی کاربرد دارد.

منبع قطعات قراضه مس نیز در ترانسفورماتورها، موتورهای برقی، ژنراتورها و مگنترون­ها یافت می­شود. برای افزایش درآمد فروش مس از این منبع الزاما باید مس را از فولاد و قطعات موجود تفکیک نمایید تا کسب بیشترین درآمد از این راه تضمین گردد.

فروش مس

فروش مس

آلیاژهای مس

شامل برنز (مس + قلع) و برنج (مس + روی) می­باشد که برای کسب درآمد بیشتر از فروش مس می­­ بایست به روشهای جدا سازی و خصوصا هزینه­ های عملیاتی کردن توجه جدی و کافی داشته باشید.

مدیریت تفکیک ضایعات ورودی

یکی از نکات مهمی که بر میزان درآمد شما در کسب و کار فروش مس اثر گذار خواهد بود؛ توانایی شما در مدیریت و تفکیک ضایعات مسی است که وارد انبار شما می­شوند. با تفکیک نوع ضایعات شما این امکان را خواهید داشت که برآورد تقریبی از درآمد حاصل از فروش را قبل از تحقق فروش مس بعمل آورید.

شیوه تفکیک ضایعات نیز یک مرحله کاملاً حرفه­ ای و تخصصی در امر فروش مس است.
بطور مثال برای تفکیک پوشش کابل های مسی بهتر است مدتی کابلها در معرض نور خورشید و یا در مجاورت یک منبع حرارتی غیر مستقیم قرار گیرند تا به واسطه نرم شدن پوشش، مرحله جداسازی پوشش از مس با صرف هزینه کمتر و به سهولت انجام گیرد چرا که جدا سازی از طریق حرارت مستقیم باعث کاهش کیفیت مس استخراجی شده و درآمد حاصل از فروش مس را به شدت کاهش خواهد داد.
توصیه می­شود در تمامی مراحل تفکیک سازی با طرح و برنامه­ و آینده پژوهی هزینه عملیات را قبلا برآورد نمایید.
بطور مثال شاید در کشور ما استخراج مس از خاکه به دلیل بالا بودن هزینه برق که توسط کوره ­های پروپان صورت می­گیرد مقرون به صرفه نباشد.

مس موجود در قطعات معمولا همراه فلز فولاد می­باشد، بنابراین لازم است در هنگام خرید این نوع از ضایعات ارزش اصلی مس موجود را بر اساس تجربه ­ای که در این کسب و کار اندوخته ­اید برآورد نمایید.
در بسیاری از واحدهای بازیافت سعی در جدا کردن فیزیکی فولاد از مس دارند در حالیکه روش صحیح سعی در جداسازی مس از فولاد با استفاده از روش ذوب حرارتی می­باشد.
بطور مثال برای استخراج مس از ضایعات ترانسفورماتور ابتدا قطعات ضایعات را به مدت 20 الی 30 دقیقه در کوره مخصوص حرارت می­دهند سپس با افزودن یک سطل یخ و به واسطه ایجاد شوک حرارتی قطعات فولادی را به سهولت از مس موجود جدا می­کنند.
باید توجه داشت که آگاهی کامل از اصول ایمنی و استفاده از ابزار حفاطتی در این پروسه بسیار مهم و ضروری می­باشد.

علاوه بر دقت نظر در ابعاد فنی این کسب و کار شما باید به خرید، بازاریابی و فروش مس استخراجی خود نیز توجه نمایید.
برای اینکار ضروری است همواره به مظنه و قیمت اصلی خرید ضایعات و فروش مس استخراجی خود دسترسی داشته باشید.
توصیه می­شود برای نزدیک شدن به نرخ مطلوب همواره با فعالین این حوزه و نیز سایتهای رسمی داخلی و بین المللی در ارتباط باشید.
مطالعه در زمینه موضوعاتی که در طول زمان باعث ایجاد روند افزایشی و یا کاهشی در نرخ این محصول می­شوند نیز بسیار سودمند خواهد بود.
فعالیت شما در این زمینه بسیار مشابه فعالیت طلا و جواهر فروشان می­باشد و ضروری است که به استناد افراد و سایتهای معتبر برنامه استخراج و فروش خود را برنامه ­ریزی نمایید و اکیدا توصیه می­شود مطالعات خود را به یک منبع محدود نکنید و از منابع گوناگون اطلاعات را استخراج و مورد بررسی قرار دهید.

موضوع دیگر شیوه های انبار و نیز برآورد هزینه ­های انبارداری و حمل و نقل ضایعات و نیز مس استخراجی می­ باشد.
برآورد صحیح این موضوع نیز قبل از عملیاتی کردن کسب و کار ضروری به نظر می آید. شاید مناسب باشد با توجه به فضای انبار و نیز ماشین آلات موجود نوع منابع را برای استخراج فلز مس انتخاب نماییم.
در بسیاری از مراکز استخراج مس برای برآورد میزان تولید، وزن ضایعات ورودی را به دقت در سیستم های حسابداری به تفکیک ثبت می ­نمایند و با تفاضل این مقدار از محصول مس استخراجی برای فروش توانایی لازم برای آنالیز بصرفه بودن مراحل کسب و کار را بدست می­آورند.

یکی از مقرون به صرفه ترین راههای تفکیک اولیه استفاده از نیروی مغناطیسی می­باشد. از آنجائیکه مس فلز نیست با استفاده از منابع مغناطیسی قوی می­توان ضایعات فلزی را به سرعت و سهولت و با هزینه اندک از مس موجود در ضایعات جدا نمود.

فروش مس در ایران

نکات احتیاطی در کسب و کار فروش مس

از آنجائیکه فروش مس الزاما باید از مجاری قانونی و نظارتی صورت بگیرد بنابراین ضروری است شما تاریخچه کاملی اعم از وزن، محل و نوع ضایعات خریدار شده و نیز میزان محصول مس استخراجی را در پایگاههای اطلاعاتی مطمئن یا سیستم های حسابداری قابل استناد ثبت نمایید تا از این طریق مدارکی مستند ومستدل را جهت ارائه به مراجع  در اختیار داشته باشید.

برنامه­ ریزی برای تداوم تامین منابع برای حیات کسب و کار شما امری اجتناب ناپذیر است برای رفع این موضوع انعقاد قراردادهای طولانی مدت با صنایعی که ضایعات حاوی مس تولید می­ کنند می­تواند چاره ساز باشد.
طرف قرارداد شما می­تواند یک کارخانه صنعتی یا یک کارگاه کوچک تولید لوازم خانگی باشد.

در کشور ما می­توان قراردادهایی را با مراکزی که بصورت دستی ضایعات را جمع ­آوری می­کنند منعقد نمود چرا که شاید یک تلفن همراه یا رایانه و یا یک کنسول بازی خانگی نیز می­توانند منابع غنی برای استخراج  و فروش مس باشند.

قیمت مس، قیمت ورق مس، قیمت کویل مس، قیمت ورق برنج و قیمت کویل برنج

برای مطالعه بیشتر در رابطه با مس می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید:

سوالات متداول

منابع اصلی استخراج و متعاقب آن کدامند؟

جامدات مس ،غیر جامدات مس ،سیمهای مسی، قطعات مسی ،آلیاژهای مس

فروش مس در بازار چه مزایایی دارد؟

امروزه به فروش مس و ضایعات فلزات بعنوان یکی از کسب و کارهای شناخته شده منجر به درآمد توجه خاصی می­گردد.
فروش مس در مقایسه با سایر فلزات از امکان سهولت دستیابی به منابع و نیز سودآوری بالاتری برخوردار است

عوامل موثر در کسب درآمد حاصل از فروش مس چیست؟

در کسب و کار بازیافت و فروش مس منبع تامین شما در میزان درآمد شما بسیار موثر خواهد بود. چرا که میزان خلوص فلز مس استخراجی با توفیق در فروش مس و میزان درآمد شما رابطه مستقیم دارد.

قیمت ورق مس و کویل مس را چگونه استعلام بگیریم ؟

در جدول های درج شده در سایت بازار فلز می توانید لیست قیمت ورق مس و کویل مس را مشاهده نمایید.

قیمت ورق برنج و کویل برنج را چگونه استعلام بگیریم ؟

در جدول های درج شده در سایت بازار فلز می توانید لیست قیمت ورق برنج و کویل برنج را مشاهده نمایید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.