خرید و فروش مس و 5 نکته جالب در مورد آن که باید بدانید

خرید و فروش مس

خرید و فروش مس خرید و فروش مس خرید و فروش مس خرید و فروش مس خرید و فروش مس خرید و فروش مس خرید و فروش مس
خرید و فروش مس و قیمت آن تا حد زیادی تحت تاثیر اقتصاد جهانی است. اکثر فلزات دارای کاربردهای عملی هستند، اما تعداد کمی وجود دارد که از نظر کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال، مس برای ساختن طیف وسیعی از مواد با ارزش از جمله سیم‌های برق، نیمه‌رساناها، الکترومغناطیس و بسیاری دیگر استفاده می‌شود. در ادامه مقاله رازهایی را از ورق مس به شما خواهیم گفت که تالا حالا نمی دانستید.

مس یکی از قدیمی ترین فلزات است

عبارت “مس” برگرفته از کلمه لاتین cuprum است که به معنای “از جزیره قبرس” است. با این حال، این فلز از قبرس نشات نمی‌گیرد. هیچ مدرکی وجود ندارد که دقیقا بگوید مس کجا کشف و استخراج شد، اما قدیمی‌ترین محصولات بر پایه مس در Tel Tsaf، کشف شد. این شی یک حفره به شکل مخروطی است که در حدود ۴ سانتی متر طول و یک میلیمتر ضخامت دارد.

این کشف ثابت می‌کند که مس در میان اولین فلزات کشف‌شده و مورد استفاده بشر است. همچنین شواهدی ارائه می‌کند که مبادله فلز در خاور میانه رخ داده و شاید در سراسر افریقا و آسیا، ۶،۰۰۰ سال پیش رخ داده‌است. در حقیقت، حتی مصنوعات قدیمی‌تر ساخته‌شده از فلز، به خصوص مس، هنوز هم در زیر شن‌های صحرا قرار دارند و منتظر هستند که آن‌ها را بیرون بکشند.

ورق مس

مس به مدت یک عمر طول می‌کشد

مس یکی از معدود فلزات است که تمایل به منفعل شدن دارد. وقتی که شما آهن را در معرض رطوبت قرار می‌دهید، در نهایت در عرض چند روز در سطح خود زنگ آهن خواهید دید. اگر در مدت طولانی زنگ آهن نادیده گرفته شود، می‌تواند فلز را خراب و پوسیده کند.

اما ورق مس خیلی متفاوت جواب می‌دهد. به جای تشکیل زنگ آهن در تماس با رطوبت، یک لایه سبز رنگ به نام زنگ مفرغ تشکیل می‌دهد. این لایه سطح و قسمت‌های داخلی فلز را از قرار گرفتن بیشتر محافظت می‌کند. ورق مس طولانی تر در معرض اکسیژن قرار دارد و زنگ مفرغ بر روی سطح آن رشد می‌کند. این لایه محافظ است که مس را برای هزاران سال دست‌نخورده نگه‌داشته است.

فلزات و آلیاژهای دیگر نیز وجود دارند که خواص مس را دارا می باشند مانند آلومینیوم و سیلیکون، بنابراین ممکن است تعجب کنید که چرا باستان شناسان قادر به حفاری آثار مس هستند. خوب، آلومینیوم و سیلیکون از دهه‌های پیش کشف نشده بودند، بنابراین شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یک شی از آن‌ها از قبرستان باستانی بیرون بیاید. اگر وجود داشته باشد، پس مورخان ما نمی‌توانستند بیش از این اشتباه کنند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد فلز مس، قیمت و کاربردهای آن به مقالات زیر مراجعه کنید:

کرونا و ورق مس، بررسی ۴ عامل موثر بر قیمت آن

کرونا و رول مس، بررسی ۴ عامل موثر بر قیمت رول مس

کرونا و بازار ضایعات مسی، بررسی ۴ عامل تاثیر آن بر بازار

کاربردهای پزشکی استفاده از ورق مس

کاربردهای ضایعات مسی و ۲ دلیل استفاده از آن در صنایع

خرید و فروش مس، مس امروز از کجا می‌آید؟

مس که در زمان‌های باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت و مس امروز، از همان مکان زیر زمین می‌اید. در حدود ۱۸ کشور وجود دارند که در سراسر جهان مس تولید می‌کنند. بزرگ‌ترین آن‌ها شیلی است که هر ساله حدود ۲۰ درصد از کل مس معرفی‌شده در بازار جهانی را تولید می‌کند.

متاسفانه، داده‌های اخیر منتشر شده توسط گروه مطالعه مس بین‌الملل نشان داد که در پنج سال گذشته، کاهش قابل‌توجهی در تولید مس در شیلی و دیگر کشورهای تولید کننده مس رخ داده‌است. متخصصان معدن پیشنهاد می‌کنند که زمینه‌های جدید را بررسی کنند تا شکاف رو به رشد در تولید به علت کمبود را افزایش دهند. با این حال انتظار می‌رود که تقاضا برای مس به زودی کاهش یابد. با کاهش عرضه در زمانی که تقاضا ادامه دارد، مصرف کنندگان می‌توانند انتظار افزایش قیمت مس را داشته باشند و با کاهش فروش مس روبرو شوند.

برای اطمینان از کیفیت محصولات مسی که با وجود افزایش قیمت مطمئن شوید که آن‌ها را از یک تامین‌کننده فلزات معروف و شناخته‌شده مانند بازار فلزات رنگین خریداری کنید.

استخراج سنگ مس

منبع

https://www.icicidirect.com/knowledge-center/article/what-determines-the-prices-of-copper

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.