فروش ورق مسی، ورق مس و 5 عامل موثر بر آن

ورق مس

جهت استعلام قیمت و تهیه انواع مقاطع مختلف ورق مس با مناسب ترین قیمت، میتوانید از طریق تلفن و یا واتس‌آپ، با ما در تماس باشید.


قیمت ورق مس ، قیمت کویل مس ، قیمت ورق برنج و قیمت کویل برنج

در جدول های زیر می توانید لیست قیمت ورق مس و کویل مس و همچنین قیمت ورق برنج و کویل برنج را مشاهده نمایید.

امروزه ورق مس و فروش ورق مسی جزء موارد سودآور در این صنعت به حساب می آید، رول مس و کویل مس از دیگر اجزاء ساخته شده آلیاژ مس هستند که کاربرد فراوانی دارند در این پست می خواهیم تمام ویژگی های ورق مس و نحوه فروش ورق مسی را از صفر تا صد به شما آموزش دهیم، این پست به صورت دوره ای آپدیت خواهد شد، پس تا انتها با ما همراه باشید.

فروش ورق مسی چه تاثیری دارد؟

فروش ورق مسی

ورق های مس به صفحه هایی از جنس مس می گویند که با ضحامت های متفاوتی تهییه می شوند، در حال حاضر علاوه بر ورق های ساده، نوع های متفاوتی از ورق های طرح دار و رنگی مس در بازار عرضه می شوند که اکثرا برای ساخت کارهای هنری کاربرد دارند. فروش ورق مسی در بازار طرفدار خاص خودش را دارد و می تواند مورد استفاده طراحان قرار گیرید.

فروش ورق مسی با ضخامت های متفاوتی در بازار وجود دارد، به عنوان مثال بعضی از رول های مس در صنایع لوازم خانگی یا خودروسازی استفاده می شود این ورق های مس ضخیم هستند و ضخامتی بین 0.3 تا 0.15 میلیمتر دارد. اما یک سری از کویل های مس با نام ورق نازک مس در بازار خرید و فروش می شوند و ضخامتی بین 0.5 تا 0.1 میلیمتر دارند و بسیار قابل انعطاف هستند.
این نوع از ورق مس با یک چاقو یا قیچی کوچک به سادگی برش می خورند و می توان عملیات لحیم کاری را به راحتی روی آن‌ها انجام داد به همین دلیل فروش ورق مسی تاثیر گذار است.

ورق برنج چیست؟

فروش ورق برنجی

ورق برنج از آلیاژهای مس و روی است و برترین کاربرد در آلیاژهای فلزات سنگین را دارا می باشد. انواع این آلیاژ می تواند از حداقل 50% مس شروع شود و رنگ آن از زرد روشن تا زرد مایل به قرمز (صورتی) متفاوت است و حتی از نحوه رنگ آن می توانید درصد مس را حدس بزنید. هر چه مقدار مس موجود در آلیاژ بیش تر باشد، به همان میزان قابلیت انعطاف پذیری بدون براده برداری افزایش خواهد یافت. آلیاژهای مس و آلیاژهای روی را می توان به دو گروه آلیاژهای خمیری تقسیم بندی کرد.

آلیاژهای ریختگی مس و روی و فروش ورق مسی

فروش ورق مسی

آلیاژهای رول مس می تواند بخوبی ریخته گری شود. استحکام کششی این آلیاژها به درصد فلزات موجود بستگی دارد. قطعات ریختگی این آلیاژها قابلیت براده برداری خوبی دارند. از نمونه این آلیاژها می تواند به آلیاژ توپ اشاره کرد که 89% مس، 5% روی، 5% قلع و 5% سرب دارد و به راحتی ریخته گری و تراشکاری می شود، در برار فشار مایعات مستحکم و در ساختن شیر، تلمبه و قطعات کاربراتور کاربرد دارد.

آلیاژهای خمیری مس و روی

فروش ورق مسی

آلیاژهای ورق خمیری مس و روی در آغاز به صورت بلوک های گرد و چهارگوش ریخته می شوند و بعد با یکی از روش های کشیدن، پرس کاری، کوره کاری یا نوردکاری در قالب به شکل مورد نظر در آورده می شود. اضافه کردن سرب به این آلیاژها خاصیت براده برداری را افزایش می دهد و به خاطر براده های جهنده ای که از آن ها جدا می شود به آلیاژ اتومات گفته می شود.

برنج سرخ 85% مس و 15% روی یکی از چکش خوار و نرم ترین نوع ورق برنج است که به دلیل داشتن رنگ سرخ و مقاومت به خوردگی و قابلیت پرداخت دارای ارزش است و همین ارزش باعث شده در جواهر سازی، ظروف کشیده شده، عقربه، لوله های آب داغ که مقاوم به خوردگی هستند، پلاک های مشخصات فرد مورد مصرف قرار گیرند.

فروش ورق برنج سرب دار می تواند سودآور باشد درست به مانند فروش ورق مسی.  این ورق برنج دارای ترکیبی شبیه به برنج معمولی است که از یک تا پنچ درصد سرب تشکیل شده به همین خاطر خواص ضد مالش یاتاقان ها و قابلیت تراش را بهبود می بخشد.

فروش ورق مسی

ورق برنج فشنگی که هفتاد درصد مس و هفتاد درصد روی است در ساختن ته لامپ ها، شیپورها، بوق ها، کشش های عمیق و ساختن فشنگ مورد مصرف قرار می گیرد. هرچقدر درصد مس در یک آلیاژ زیاد باشد، به همان نسبت قابلیت تغییر فرم ورق برنج افزایش خواهد یافت.

هرچقدر درصد مس در آلیاژ افزایش پیدا کنه قابلیت براده برداری آن کاسته می شود که برای جلوگیری از کاهش قابلیت برداده برداری از آلیاژ سرب استفاده می کنند. قابل توجه می باشد که استحکام و سختی ورق برنج ها با کار سرد و آلیاژ کردن روی آن ها افزایش خواهد یافت.

برای فروش ورق مسی و قلع با فلز برنز آشنا شوید

فروش ورق مسی

یکی از آلیاژهای پر اهمین ورق مس و قلع، برنز است. برنز به آلیاژی می گویند که عنصر اصلی آن فلزی غیر از روی و نیکل می باشد. این آلیاژ 83% الی 98%، مس و 2درصد تا 15% قلع دارد و کمی از عناصر دیگر مثل روی، سرب، آلومینیوم، سیلیسیم، بریلیم، منگنز، نیکل و فسفر به همراه دارند.

یکی دیگر از آلیاژهای این گروه مفرغ نام دارد و از مس و قلع و روی که حداقل 67% مس دارد تشکیل شده است و ممکن است فلزات دیگه ای مثل سرب و نیکل هم داشته باشد.

در حال حاضر اکثر برنزهای تجاری را با روی و سرب می توانند بهبود دهند و به خاطر اینکه اغلب روی به همراه دارد مفرغ نیز نامیده می شود.
از دیگر خواص برنزها می توان به مقاومت آنها در برابر خوردگی اشاره نمود که دارای استحکام کششی قابل توجه ای هستند و در مقابل سایش از استحکام کافی برخوردار می باشند. این آلیاژها در گروه ریختگی و خمیری تولید می شوند.

آلیاژهای ریختگی رول مس

رول مس بهترین خاصیت لغزندگی را دارا می باشد و در بیشتر در ساخت پوسته های یاتاقان کاربرد دارد به دلیل وجود سرب در این ورق مس می توان ان ها در یاتاقان هایی که محور گردنده در مدت زمان کوتاه دوران زیادی دارد استفاده کرد زیرا این حالت برای مدت زمان کوتاه عمل روغن کاری را قطع می کند. یاتاقان هایی که از آلیاژ مس ساخته می شوند، می توانند فشار زیادی را تحمل کند و دوام زیادی نیز دارند.

رول مس در مقابل اسید سولفوریکف اسیدهای چرب و اسید کلریدریک رقیق مقاومت بسیار خوبی دارند.

آلیاژهای ورق مس و آلومینیوم

فروش ورق مسی

این آلیاژها، به دلیل دوام خوب، سماجت زیاد و استحکام کششیی که در مقابل دارند، از سایرآلیاژهای متمامیز هستند، با اضافه کردن منگنز، نیکل و آهن می توانیم استحکام کششی این آلیاژها را افزایش دهیم. به همین دلیل می توان چرخندنده های مارپیچ و حلزونی را تولید کرد که باید بیشترین فشار بر روی دندانه های این چرخدنده ها خواهد بود همین طور می توان از ورق های مس در ساخت یاتاقان های تحت ضربه استفاده کرد.

دسته بندی آلیاژهای مس

آلیاژهای مس مانند آلومینیوم به دو دسته نوردی و ریختگی تقسیم بندی می شوند که هر دسته از این آلیاژها در شرایط ترکیبی می توانند حرارتی پذیر و حرارتی ناپذیر باشند. انواع ورق های برنج نوردی فقط حاوی ورق مس و روی می باشندکه عناصر دیگر با درصدی کمی ناخالصی وجود دارد برنج های آلیاژی علاوه براینکه دارای مس و روی و عناصر دیگری همانند آهن، سیلیسم هستند دارای مشخصات ریختگی به قرار زیر هستند:

  1. نسبت به آلیاژهای غیرآهنی دارای نقطه ذوب بالایی هستند.
  2. سیالیت کمی دارند.
  3. اکسیداسیون بالایی دارند.
  4. دارای دامنه انجماد طولانی و انجماد خمییری هستند ولی در آلیاژهای برنجی این دامنه انجماد بسیار طولانی است. مواد شارژی برای درست کردن آلیاژهای مس شامل موارد ذیل می باشد:
  • شمش های اولیه
  • شمش های ثانویه
  • برگشتی ها
  • قراضه ها
  • هاردنرها

قابل ذکر می باشد که آلیاژهای مس دارای قابلیت انحلال است پس این آلیاژ می تواند به همراه عناصر دیگر مانند برنج قابلیت ساخت داشته باشند.

ویژگی های مس

صنایع مختلف در سراسر جهان به شدت بر تامین فلز تکیه دارند. آن‌ها از فلزات برای ساختن ماشین‌ها، سازه‌های ساختمانی و حتی تزئین استفاده می‌کنند. اگرچه فلزات به عنوان یک منبع غیر تجدید پذیر در نظر گرفته می‌شوند ، اما حتی پس از هزاران سال به دلیل فراوانی برخی از فلزات ، به طور کامل فرسوده نشده اند.

فراوان‌ترین فلز در پوسته زمین آلومینیوم است و به دنبال آن سیلیکون و آهن به دست می‌آید. فراوانی آن‌ها نیز یکی از دلایلی است که چرا آن‌ها نسبت به دیگر فلزات ارزان‌تر هستند. ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها، که کاربردهای آن‌ها را مشخص می‌کند ، در واقع عامل کلیدی در نظر گرفته می‌شود.

یک نمونه از فلز که دارای مجموعه‌ای از کاربردها است ، ورق مس است. برای هزاران سال، رول مس با فلزات دیگر کار کرده‌است تا انواع مختلفی از مواد را تولید کند که اکنون به صنایع متعددی از جمله حمل و نقل، مخابرات و معماری بهره می‌برند.

فروش ورق مس به خاطر خواص منحصر به فرد آن می‌تواند به شدت هم به عنوان یک عنصر خالص و هم به عنوان یک آلیاژ مفید باشد. در زیر برخی از ویژگی‌هایی که مس را یکی از ارزشمندترین فلزات روی زمین می‌سازند آورده شده‌است.

مقاومت به خوردگی‌

مس همراه با تمام آلیاژهای آن به یک گروه از فلزات به نام فلزات غیر آهنی تعلق دارد. این فولاد حاوی آهن نیست ، فلزی که برای تولید زنگ در هنگام مواجهه با اکسیژن ، بدنام است. ورق مس به جای تشکیل زنگ در هنگام مواجهه با اکسیژن زنگ مفرغ، یک لایه از لکه را تولید می‌کند که در نهایت به یک سپر در مقابل زنگ خوردگی بیشتر تبدیل می‌شود. این خاصیت به ورق مس اجازه می‌دهد تا هزاران سال دوام بیاورد. تعجبی ندارد که بسیاری از آثار باستانی مبتنی بر ورق های مسی هنوز دست‌نخورده پیدا شده‌اند.

با توجه به مقاومت بالای خوردگی مس، برای کاربردهایی که در معرض رطوبت قرار دارند، ایده‌آل است. در مقایسه با انواع سقف، یک سقف مسی می‌تواند تا ۷۰۰ سال دوام بیاورد ، به لطف زنگ مفرغ که به عنوان سپر خود عمل می‌کند.

محافظ RF

بسیاری از وسایل الکترونیکی به تداخل فرکانس رادیویی حساس هستند. در برخی موارد، این تداخل برای اهداف نظارتی غیر مجاز و مخرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. مس توانایی جذب امواج رادیویی و مغناطیسی را دارد که آن را ماده‌ای عالی برای جلوگیری از تداخل فرکانس رادیویی می‌سازد. علاوه بر این ، به راحتی چکش خوار و رسانای الکتریکی است.

محافظت نور

ممکن است یک پیچ برق بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون ولت برق باشد. این برای ضربه زدن به سیستم الکتریکی کل مجموعه تجاری کافی است و آسیب‌های جدی به تجهیزات و وسایل وارد می‌کند. بیشتر آسمان‌خراش‌ها _ از آنجا که در معرض صاعقه رعد و برق قرار دارند، به امپدانس الکتریکی پایین به زمین مجهز هستند. ولتاژ بالای برق از صاعقه فورا به زمین منتقل می‌شود اگر چه این سیستم، در نتیجه آسیب به ساختمان را به حداقل می‌رساند.

اثر Oligodynamic

برخی از فلزات قادر به تولید اثر oligodynamic هستند ، اثر سمی روی سلول‌های زنده و میکرو ارگانیسم‌هایی مثل باکتری‌ها، جلبک‌ها، کپک‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها.

ورق مس در میان معدود فلزات است که دارای خاصیت ضد میکروبی هستند و به همین دلیل است که انتخاب عالی برای کاربردهای بهداشتی است. این کار حتی به استفاده از آلیاژهای مس یا ورق مس، به ویژه برنج و برنز، برای ساخت لوازم ساختمانی که مردم اغلب با آن‌ها در تماس هستند، کمک می‌کند تا از انتشار باکتری‌ها جلوگیری شود.

وقتی به فلز تحت فشار یا دمای بالا فکر می‌کنید، احتمالا تصور می‌کنید که آب در حال ذوب شدن و یا انقباض است. مس یکی از این فلزات است که حرکت گرمایی پایینی را نشان می‌دهد. به این معنی که زمانی که در معرض گرمای زیاد قرار می‌گیرد، ذوب نمی‌شود.
ورق مس را برای کاربردهایی که شامل گرما، مانند کوره‌های و گرم‌کن‌های آبی می‌شود ، تبدیل می‌کند.

انعطاف‌پذیری

مس انعطاف‌پذیر و چکش خوار است. ورق مس می‌تواند به راحتی کار کند تا اشیا اشکال و اندازه‌های مختلف را شکل دهد. برای مثال، برخلاف دیگر فلزات، می‌توان آن را به صفحات نازک مسطح کرد، که می‌تواند برای پوشش دادن سطوح و یا پوشش دادن اجسام نامنظم استفاده شود. اگر برای یک پروژه خاص به فروش مس نیاز دارید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را از یک تامین‌کننده مورد اعتماد مانند بازار فلزات رنگین تهییه کنید.

فلزات مورد استفاده در بتون سازه بسیار ارزان‌تر هستند زیرا عنصر پایه آن‌ها آهن است، که بسیار رایج است. علاوه بر این ، ورق مس معمولا در مکان‌هایی مانند داخل ماشین، دستگاه‌های تلفن همراه و سیستم‌های الکتریکی یافت می‌شود. اگر شما به دنبال استفاده از مس برای پروژه‌های آتی خود هستید، ممکن است بخواهید از متخصصان فلز در بازار فلزات رنگین مشاوره بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *