4 نکته درباره آلیاژهای مس که در فروش مس تاثیر گذار است

آلیاژهای مس

آلیاژهای مس از زمان ماقبل تاریخ برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفته‌ است و خرید و فروش زیادی داشته است. آلوورا به خاطر رسانایی الکتریکی و منحصر به فرد و همچنین هدایت الکتریکی بالا مشهور است. امروزه استفاده از ورق مس به عنوان بخشی از سیم‌های برق در محیط‌های صنعتی و خانگی به شمار می‌رود. ورق مس وقتی که با انواع آلیاژهای مختلف ترکیب شده باشد، می تواند یک فلز پویا و منحصربه فرد بسازد.

از تامین‌کننده ورق مس مورد اعتماد خود بخواهید لیستی از آلیاژهای مس و از اینکه چند مورد از آن‌ها می توانند شگفت‌ انگیز باشند را بپرسید. بیش از ۴۰ آلیاژ مس مختلف به آسانی در دسترس هستند. برای اینکه ایده بهتری به شما بدهد، متداول‌ترین آلیاژهای مس و کاربردهای مختلف آن‌ها آورده شده‌است:

متداول‌ترین آلیاژهای مس

1- آلیاژ برنج

برنج آلیاژی از مس و روی است. آلیاژ برنج برای استفاده های بسیاری از زیبایی شناختی و کاربردی آن، مخصوصا در ساختمان های تجاری و مسکونی، اهمیت دارد. آلیاژ روی قابلیت ماشینکاری را اضافه می کند. گاهی اوقات، قلع و یا سرب به افزایش قدرت فلز اضافه می‌کند. مقدار فلزات می‌تواند بسته به نوع برنج که تولید می‌شود ، متفاوت باشد. معمولا سه نوع برنج اصلی وجود دارد:آلیاژ مس-روی، آلومینیوم مس-سرب و آلیاژ مس-روی-قلع.
این آلیاژها به عنوان بخشی از تنظیمات معماری، قفل‌های، اتصالات، لوله‌ها و حتی سیستم‌های الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما فقط باید ترکیبات فلزی درست را پیدا کنید.

آلیاژ برنج

2- آلیاژ برنز

اگر در مسابقات دیده باشید به نفر سوم برنز اهدا می شود، اما این آلیاژمس جزء اهدای جایزه مصرف زیاد دیگری نیز دارد. آلیاژهایی که برنج را می‌سازند بسته به کاربرد مورد نظر، تفاوت زیادی دارند. ترکیبی از مس و قلع این است که برنز ساخته میشود، اما عناصر فسفر مانند نیکل، آلومینیوم و منیزیم در طول فرآیند تولید اضافه می‌شوند.
آلیاژ مس برای مقاومت در برابر خوردگی و استحکام به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که در هنگام تولید فنرها، اتصالات و دیگر نیازهای معماری به آن نیاز است.

3- نیکل مس

دلیل اصلی که این آلیاژ مس – نیکل امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد ، شکل‌پذیری و مقاومت آن نسبت به خوردگی است. این نوع از آلیاژ مس بر روی مس خالص ترجیح داده می‌شود زیرا برای لوله‌ها و پوشش قایق بهترین هستند. آن‌ها حتی پس از اینکه دائما در معرض رطوبت و عناصر آب قرار دارند ، مقاوم می باشند. اگرچه سکه‌های مسی به عنوان آلیاژهای مس ویژه در نظر گرفته می‌شوند، اما هنوز می توان آن‌ها را در بیشتر تامین کنندگان فلز یافت.

نیکل مس

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر فلزات کاربردی به مقالات زیر مراجعه کنید:

ویژگی های مس و ۵ کاربرد آن در خرید و فروش مس

ورق مس و آلیاژهای آن ، معرفی انواع و کابرد های آن در صنعت

معرفی انواع آلیاژ مس و ۳ طبقه بندی نوع آلیاژ

4- نقره نیکل

نام ” نقره نیکل ” کمی گیج‌کننده است ، زیرا ما در مورد آلیاژهای مس صحبت می‌کنیم. نگران نباشید ، این آلیاژ هنوز به این گروه تعلق داره. نقره نیکل به خاطر ظاهری که بسیار شبیه به نقره است ، نام خود را به دست آورده‌است. اما ترکیب این آلیاژ در واقع ترکیبی از مس، نیکل، روی و گاهی ممکن است حاوی سرب برای افزایش استحکام آن باشد.


نقره نیکل به علت روشی که از آن استفاده می‌شود ، از آلیاژهای مس دیگر متمایز است. این آلیاژ نمی‌تواند به عنوان بخشی از معماری ساختمان استفاده شود. در عوض، این آلیاژها را بصورت تزیینی می توان استفاده نمود. به خاطر درخشش نقره آن، قطعات نقره نیکل در ساخت جواهر، سکه‌ها، کلیدها و دیگر اقلام مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به استحکام سازه‌ای زیادی ندارند.
با تامین‌کننده تان در مورد قابلیت دسترسی صحبت کنید.


نکته مهم در مورد آلیاژهای مس این است که کاربردهای آن محدود به ساخت و ساز و معماری نیستند. بسیاری از علاقه مندان نیز راه‌هایی برای ترکیب استفاده از ورق‌های مسی و استفاده آنها در هنر، جواهرات و دیگر حرفه‌های خلاق پیدا می‌کنند. ورق مس به خودی خود عالی است، اما آن را با فلزات دیگر ترکیب کنید، احتمالت به خواص بی‌پایان آن پی خواهید برد.

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%B3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.