مقالات, استفاده از فلزات

کویل فنری برنج و 4 کاربرد جالب آن

کویل فنری برنج

کویل فنری برنج و ورق مس با قدرت، دوام و تطبیق پذیری، به عنوان یکی از مهمترین مواد مورد استفاده برای طراحان هستند.

برای طراحان مهم است که مواد به آسانی قابل دسترسی باشند تا بتواند کار را بخوبی تحویل دهند. به همین دلیل است که فروش مس و فروش ورق برنج فرصت مناسبی را برای شاغلان صنعت فراهم میسازد تا مواد را ذخیره کنند. این کار نه تنها موجب ساده تر شدند شغل شان می شود، بلکه به مشتریان خود گزینه های گوناگونی نیز می دهند. در اینجا برخی از بهترین برنامه های کاربردی برای ورق برنج و ورق مس آورده شده است.

آباژور

کویل فنری برنج و کویل مس می تواند با ظرافت و پیچیدگی در لوازم روشنایی استفاده شود. شما حتی نیازی به خرید یک نام تجاری جدید نیز ندارید. به عنوان مثال، شما می توانید یک آباژور قدیمی را بازتولید کنید و با پیچاندن ورق فلز مس به خارج، آن را ارتقا دهید.
برای اینکه بتوانید یک کار صاف و بدون چین چروک تحویل بدهید می توانید از کویل فنری برنج به عنوان دکوراسیون حلق آویز برای یک لوستر سفارشی استفاده کنید. اگر میخواهید ساده کار کنید، می توانید ورق برنج را به لامپ خود اضافه کنید. با این جزئیات، حتی ساده ترین اتاق می تواند ناگهان درخشش خاصی را به خود بگیرد.

طراحی آشپزخانه

برای کسانی که دوست دارند یک ظاهر فوق العاده ای داشته باشند و به آشپزخانه خود حس ببخشند، ورق برنج و کویل مس همیشه یک شرط اساسی هستند. به عنوان مثال، ورق برنجی اغلب به عنوان کابینت در آشپزخانه استفاده می شود. سطح بازتابنده آن می تواند باعث شود که اتاق کمی بزرگتر خودش را نشان دهد، در حالی که رنگ طلایی آن، ظاهر آشپزخانه را لوکس می کند.

به غیر از کابینت، کویل فنری برنج نیز می تواند برای پوشش سطوح کابینت مورد استفاده قرار گیرد. از سوی دیگر، شما می توانید از ورق برنج و ورق مس برای دکوراسیون کابینت استفاده کنید.

لامپ حمام

برای حمام، ورق برنج یکی از موادی است که طراح زیبایی را به حمام می دهد. جلوه بصری خوبی را به حمام شما می دهد.
هر هدف طراحی داشته باشید، بهتر است که دسترسی به مواد مورد نیاز خود را داشته باشید. با خرید از تامین کنندگان قابل اعتماد مانند بازار فلزات رنگین، مواد با کیفیت را خریداری کنید.

کویل فنری برنج و کاربردهای آن

کویل فنری برنج با توجه به ویژگیهای آن و به دلیل خواص آن برای سازندگان مفید است. کویل فنری برنج نسبت به روی و برنز انعطاف بیشتری دارد. همانطور که می دانید آلیاژ برنج از دو فلز ساخته شده و این فلزها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از آلیاژ برنج برای پروژه های فلزکاری مناسب است زیرا سازکاری خوبی با محیط زیست دارد.

اگر علاقه مند هستید که در مورد آلیاژ برنج و ضایعات آن بیشتر بدانید مطالعه کنید:

کویل فنری برنجی و ۷ کاربرد آن

کویل برنج و ۶ علت استفاده از آن

کرونا و ورق برنج، بررسی ۴ علت تاثیر کرونا بر قیمت آن

ورق های برنجی به عنوان یکی از محصولات تولید شده از آلیاژ برنج از ادغام روی و مس تولید می شود. به طور کلی ورق برنجی دارای دسته بندی های متعدد و انواع مختلفی است و در صنایع کاربردهای زیادی دارد. همچنین میزان طلایی رنگ بودن بودن این ورق ها به اجزای تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بنابراین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر میزان فلز مس یا روی درصد بیشتری در ساختار ورق داشته باشند رنگ ورق به آن فلز تمایل بیشتری خواهد داشت.

پس اگر فلز قالب روی بیشتر باشد رنگ ورق نقره ای و اگر فلز قالب مس بیشتر باشد در اینصورت رنگ ورق طلایی می شود. نکته جالب این است که وقتی این دو فلز با یکدیگر ترکیب می شوند خواص الکتریکی، مکانیکی و شیمیایی متفاوتی به ورق داده و زمینه های کاربردی آن را وسیع تر می کنند.

منابع

https://www.meadmetals.com/blog/common-uses-for-brass

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید