اتصالات لوله ها و 5 مزیت استفاده از آلیاژ برنج

5 مزیت استفاده از آلیاژ برنج در اتصالات لوله ها

5 مزیت استفاده از آلیاژ برنج در اتصالات لوله ها

اتصالات لوله ها از جنس های مختلفی ساخته می شود. با توجه به گزینه های زیادی که در بازار وجود دارد، این سوال وجود دارد که آیا استفاده از اتصالات با ورق برنج برای سیستم های لوله کشی یا آبرسان، ارزش هزینه کردن دارد یا خیر. این آلیاژ ورق مس روی، برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است و در اتصالات لوله کشی و لوازم خانگی از خانه ها گرفته تا مجتمع های بزرگ صنعتی، بسیار رایج است. اثربخشی این فلز در لوله کشی اجازه می دهد تا اجزای ایمن و بادوامی برای سیستم لوله کشی تان فراهم کنید.

در ادامه پنج مزیت عالی استفاده از برنج را در اتصالات لوله ها بیان می کنیم:

1- تطبیق پذیری بالا

از آنجا که ورق برنج برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، می توانید اتصالات مورد نیاز خود را در اشکال، عرض و اندازه های مورد نیاز تهیه کنید. از آنجا که برنج در مدل های مختلفی وجود دارد، می توانید از اتصالات روکار نیز استفاده کنید.

2- قابلیت اطمینان

با توجه به ویژگی های آن، آلیاژ برنج یک فلز با دوام بسیار بالاست. هنگامی که یک سیستم لوله کشی نیاز به یک عمر طولانی دارد، اتصالات برنجی گزینه خوبی خواهند بود. آنها در طی سال های زیاد، بدون ترک خوردگی و یا تجزیه باقی می مانند. همچنین بهترین عملکرد ممکن را در خطوط تامین آب گرم ارائه می دهد.

5 مزیت استفاده از آلیاژ برنج در اتصالات لوله ها

3- مقاومت در برابر دمای بالا

برنج، بهترین فلز مناسب برای سیستم های توزیع آب گرم است، زیرا آن رسانایی گرمایی استثنایی را فراهم  می کند و کارایی سیستم توزیع آب گرم را بهبود می بخشد. برنج در دماهای بالا بسیار انعطاف پذیر است و می تواند دماهای بسیار بالاتری را نسبت به سایر گزینه ها تحمل کند، در حالی که می تواند تنها یکی از اقلام باقی مانده در یک آتش سوزی مهیب در خانه باشد زیرا در برابر آتش مقاوم است. این ویژگی برای کاربرد این آلیاژ در اتصالات لوله ها ضروری است.

4- مقاومت در برابر خوردگی

اتصالات فلزی با موضوع خوردگی مواجه هستند و برنج در مقابل خوردگی مقاوم است. خوردگی و زنگ زدگی می تواند باعث سوزاندن و جداسازی اتصالات فلزی شود، بنابراین فلز مقاوم در برابر خوردگی می تواند بهترین گزینه در این شرایط باشد. مکان هایی که ویژگی آب خورنده دارند، بهتر است از اتصالات برنجی استفاده کنند، که در شرایط pH پایین آب، زنگ نزده و یا دچار خوردگی نشوند. حتی بدترین آب خورنده باعث خوردگی در برنج نمی شود. اتصالات لوله ها با استفاده از این فلز محکم بوده و دوام زیادی خواهد داشت.

5- انعطاف پذیری بالا

در هنگام استفاده از اتصالات لوله، نیاز به تغییر شکل و خم کردن آنها نیز وجود دارد. برنج، انعطاف پذیری و چکش خوری بسیار بالایی نسبت به لوله های فولادی یا آهنی دارد. همچنین دارای قالب گیری بهتری نسبت به مواد موجود در بازار دارد. این قابلیت، هزینه های کار را نیز کاهش می دهد. با وجود اینکه این فلز قابلیت انعطاف پذیری دارد اما همچنان با دوام و قابل اطمینان می باشد.

همانطور که با مطالعه این مقاله متوجه شدید مزایای استفاده از آلیاژ برنج بسیار زیاد است. امروزه با توجه به وجود انواع زیادی از متریال های آهنی در بازار این سوال به وجود می آید که آیا استفاده از اتصالات با ورق برنجی برای سیستم های لوله کشی یا آب رسان ارزش وقت و هزینه کردن دارد ؟! به طور کلی انعطاف پذیری بالا از ویژگیهای ضروری برای اتصالات لوله ها است.

این آلیاژ ارزشمند از قرن ها قبل مورد استفاده عموم قرار داشته است و در اتصالات لوله کشی و لوازم خانگی از خانه ها گرفته تا مجتمع های بزرگ صنعتی از آن استفاده می شده . اثر بخشی بالایی که این فلز دارد سبب شده تا در لوله کشی جز اجزای ایمن و بادوام قرار بگیرد. شما می توانید اتصالات مورد نیاز خود را در شکل، عرض و اندازه، با اتصالات موجودی که دارید تطابق داده و اندازه لوله را تغییر دهید.

منبع

https://blog.redhedri.com/top-5-benefits-brass-fittings

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.