کویل برنج و 6 علت استفاده از آن

کاربرد مس

کویل برنج و کویل فنری برنج یکی از اولین فلزاتی است که توسط انسان کشف شده است. از زمان کشف ورق برنج و فروش ورق برنج حدود 3500 سال می گذرد ورق برنج برای اهداف تجاری بسیاری کاربرد دارد. در درجه اول برای ساخت زیورآلات، که می توان با ذوب کردن کویل برنج و کمی نوآوری در کنار ورق مس و ورق برنز می توان بهترین اقلام را ساخت اگر بخواهیم مثالی بزنیم میشه گفت سکه ها و مجسمه ها و ابزارآلات موسیقی از کویل برنج ساخته می شوند.

چطور کویل برنج را فراهم کنیم

ورق برنج از آلیاژهای ورق مس و ورق روی دو فلز شناخته شده بدست می آید. ورق مس در جاهای مختلفی مانند سیم های الکتریکی و الکترونیکی استفاده می شود در حالی که ورق روی در وهله اول برای گالوانیزه کردن استفاده می شود. هر دو فلز ویژگی های شگفت انگیزی دارند، به همین دلیل زمانی که با هم ترکیب می شوند ورق برنج درست می شود که دارای خواص مفیدی می باشد و ارزش فروش ورق برنج را بالا خواهد برد.

حدود 60 نوع ورق برنج در بازار موجود است که هرکدام حاوی مقادیری مختلفی از ورق مس و روی هستند و خواص منحصربه فرد خودشان را دارند. روش های مختلف تولید برنج وجود دارد که هر کدام از ویژگی و برنامه های خاصی برای تولید ورق برنج استفاده می شود.

کویل برنج

طبقه بندی ورق برنج

قبل از خرید باید بدانید انواع مختلفی ورق برنج وجود دارد تا اقلامی که نیاز دارید را خریداری نمایید. پس از فرآیند آلیاژ، برس ها با توجه به ساختار کریستال تولید شده طبقه بندی می شوند. کریستال به ترتیب اتم های روی و مس در آلیاژ اشاره دارد.

آلفا: کویل برنج با بلورهای آلفا و یا ساختار مولکولی یکنواخت متعلق به این دسته است.این ورق های برنج معمولا با رنگ طلایی نرم شناخته می شود. این نوع از کویل برنج می توانند خم شوند، شعله و تبدیل به رول برنج شوند و همین طور دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی هستند.

آلفابتا یا دوپلکس: کویل برنج آلفابتا شامل ساختار بلوری آلفا و بتا است در مقایسه با آلفا، این نوع ورق برنج سخت تر و قوی تر هستند کار با این نوع برنج به دمای بالا نیاز دارد.

بتا: کویل برنج هایی که به این دسته تعلق دارند خیلی نادر هستند به همین دلیل مصرف کنندگان از آنها استفاده نمی کنندبا این حال این نوع از ورق برنج ها حاوی 45 درصد ورق روی هستند و مستحکم و مناسب پروژه های سنگین می باشند.

فروش ورق برنج

با ویژگی های شگفت انگیز ورق برنج، می توان برای بسیاری از برنامه های مختلف استفاده کرد. در اینجا برخی از آنها عبارتند از:

ابزارآلات موسیقی. مقاومت در برابر خوردگی، آسیب پذیری و ویژگی های صوتی از خواص برنجی است که برای ساخت سازهای موسیقی مناسب است.

جواهرات. بسیاری از قطعات جواهرات با حلقه های برنجی، اسلایدها و تقویت کننده ها ایجاد می شود. بعضی از قطعات حتی از برنج نیز ساخته شده اند. این به علت رنگ طلایی فلزی و خواص ضد خوردگی است.

معماری. تقریبا همه انواع رول برنج، چسبیده و قابل انعطاف هستند. همچنین رنگ و بافت آنها برای طرح های معماری ساده و پیچیده مناسب است. ورق برنج به سیم ها، لوله ها، ورق ها، یا حکاکی شده اند تا لوکس ترین زیور آلات و عناصر طراحی داخلی را تشکیل دهند.

استفاده های صنعتی برنج بسیار زیاد است پایدار، مقاوم در برابر اصطکاک است و می تواند گرمای شدید را تحمل کند. به همین دلیل است که این مواد معمولا برای ساخت قطعات لوله کشی و ماشین آلات یاطاقان استفاده می شود.

فروش ورق برنج

چرا کویل برنج را به انواع دیگر فلز ترجیح می دهیم

ورق برنج برای بسیاری از سازندگان به دلیل خواص آن بسیار مفید است. ورق برنج در مقایسه با روی و برنز بیشتر قابل انعطاف است. همچنین دارای ضریب انبساط حرارتی بالا، نقطه ذوب آن را تا 900-940 درجه سانتیگراد کاهش می دهد.

از آنجا که آلیاژ برنج از دو فلز ساخته شده است که بسیار مقاوم در برابر خوردگی هستند، انتظار می رود که دارای خواص مشابهی باشند.
کسانی که به دنبال یک راه حل سازگار با محیط زیست برای پروژه های فلزکاری خود هستند، باید از رول برنج استفاده کنند. اکثر محصولات برنجی، به ویژه جعبه های لوله برنجی، داراي ویژگی مغناطیسی فراوانی هستند که باعث می شود آنها را از فلزات دیگر جدا سازند.

هنگام خرید ورق برنجی، فقط به تامین کنندگان معتبر مراجعه کنید. تامین کننده باید اطلاعات گسترده ای در مورد سایر فلزات، به ویژه محصولاتی که شما خریداری می کنید، داشته باشد. می توانید برای تهییه برنج با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *