خواص شگفت انگیز ورق مس و 3 مورد از کاربردهای آن

ویژگی های مس

خواص شگفت انگیز ورق مس برای بسیاری از ما هنوز ناشناخته است. اطلاعات زیادی در مورد فروش مس و ورق مس و به طور کلی خواص شگفت انگیز ورق مس در اینترنت وجود دارد. مس که به اندازه طلا و نقره ارزش ندارد، یکی از پرکاربردترین فلزات در جهان است. مس بیش از ۱۰۰۰۰ سال است که مورد استفاده قرار گرفته‌است و تاکنون صدها آلیاژ از آن تولید شده‌است که هر آلیاژ به هر صنعتی سودی رسانده است. معروف‌ترین آلیاژهای مس ، برنز و برنج هستند.

هدایت الکتریکی بالا اولین خواص شگفت انگیز ورق مس

یکی از خواص شگفت انگیز ورق مس ،هوایت الکتریک بالا است. اگر شما یکی از سیم‌های برق که در طول دیوار امتداد دارند را بکنید، یک هسته از رول مس را خواهید دید. شاید تعجب کنید که چرا از فلز دیگری ساخته نشده است . این به این دلیل است که ورق مس بالاترین رسانایی الکتریکی را نشان می‌دهد. خوب، نه دقیقا به این خاطر که نقره هنوز بهترین کار را انجام می‌دهد، اما مس به راحتی در معرض ولتاژ بالا قرار نمی‌گیرد.
سیم‌های الکتریکی تنها موادی نیستند که مس می‌تواند به علت رسانایی بالای الکتریکی آن ایجاد شود. رول مس همچنین می تواند به الکترومغناطیسی برای قفل، جرثقیل و زنگ های الکتریکی ساخته شود.

حتی موتورهای الکتریکی مدرن که در وسایل نقلیه، کامپیوترها و سیستم‌های سرگرمی یافت می‌شوند نیز از رول های مسی ساخته می‌شوند. اگر بیرون بروید و به پست‌های الکتریکی در امتداد پیاده‌رو نگاه کنید، یک کپسول بزرگ را خواهید دید این‌ها ترانسفورماتورها هستند و از ورق مس هم ساخته شده‌اند.

هدایت الکتریکی بالا در ورق مس

هدایت گرمادهی بالا در ورق مس

خواص شگفت انگیز ورق مس هنوز هم برای بسیاری از افراد ناشناخته است. ورق مس علاوه بر هدایت الکتریکی بالا، رسانای عالی گرما نیز هست. این ویژگی برای کارهایی که دماهای بالا انجام می شود بسیار مناسب و مهم است. اگر چه بیشتر فلزات هدایت گرمایی دارند اما مس در این حالت برتری خود را نشان می‌دهد و این باعث می‌شود که ورق مس ایده آل ترین ماده برای مبدل‌های حرارتی در مخازن آب داغ ، سیستم‌های گرمایشی زمینی، زمین های ورزشی فوتبال و رادیاتورهای اتومبیل و جز خواص شگفت انگیز ورق مس تبدیل شود.

مقاومت به خوردگی

بیشتر فلزات، به ویژه آهن، حساس به اکسیداسیون هستند. فلزاتی که دارای محتوای آهن هستند به محض اینکه با اکسیژن و رطوبت هوا ترکیب می‌شود، سطح آنها زنگ زده می‌شود. رول مس، که یک فلز غیر آهنی است، در هنگام مواجهه با اکسیژن به طور متفاوت واکنش می‌دهد. این یکی از خواص شگفت انگیز ورق مس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فلزات به مقالات زیر مراجعه کنید:

خرید آنلاین ورق مس و ۸ کاربرد مهم آن در زندگی بشر

ترفندی برای افزایش فروش ورق مس و فروش برنج

به جای فاسد شدن ، یک لایه از مواد روی سطح آن تشکیل می‌شود که زنگ مفرغ نام دارد و به عنوان سپر در مقابل اکسیداسیون بیشتر عمل می‌کند. این کیفیت شگفت‌انگیز، ورق مس را به مواد ایده‌آل برای جواهرات، مجسمه‌ها، قسمت‌هایی از ساختمان‌ و برنامه‌های دیگر که به دوام کامل نیاز دارند ، تبدیل می‌کند.

ورق مس به تنهایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه از آلیاژهای آن بطور گسترده استفاده می‌شود. برای هزاران سال، انسان ها آزمایش های متعددی را روی ورق مس انجام داده‌اند و فلزات مختلفی را با مس ترکیب کردند تا به آلیاژهای دیگر مس دست پیدا کنند.

خیلی از فلزات به راحتی با عناصر دیگر ترکیب می‌شوند. که ورق مس یکی از فلزاتی هست که به راحتی می توان آن را با دیگر فلزات ترکیب کرد. محبوب‌ترین آلیاژهای مس، برنز و ورق برنج هستند و بر اساس درصد مس می تواند صدها آلیاژ دیگر تولید کرد. جای تعجبی نیست که مس را تقریبا می توان همه جا پیدا کرد، از میز ناهار خوری تا موتور خودرو می توان ورق مس و رول مس و کویل مس را پیدا کرد.

خواص شگفت انگیز ورق مس

برخی از فلزات توانایی اثرات کشنده بر روی سلول های باکتریایی دارند. این پدیده که اثر oligodynamic نام دارد برای سال‌ها مورد توجه دانشمندان بوده‌است ، و این ویژگی بسیار مفید نیز می‌باشد. ظروف و وسایل آشپزی که در خانه استفاده می‌کنید را تصور کنید و یا حتی سطحی از آشپزخانه شما قادر به کشتن میکروب‌ها هستند را تصور کنید. شما مطمئنا هر بار که از آشپزخانه یا اتاق غذاخوری خود استفاده می‌کنید احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.
اشیاء بی شماری در اطراف شما وجود دارند که یا به طور خالص و یا تا حدودی از مس ساخته شده‌اند. اگر به منابع مسی برای پروژه‌های خود نیاز دارید، می‌توانید به راحتی یک تامین‌کننده رول مسی را نزدیک خود پیدا کنید. برای اطمینان از اینکه مس خریداری شده ی شما، از کیفیت بالایی برخوردار است، به یک تامین‌کننده مورد اعتماد مثل بازار فلزات رنگین مراجعه نمایید.

منابع

[1] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.