ظرف مسی: 3 راه تمیز کردن ظروف مسی و برق انداختن آنها

ظرف مسی

چگونه ظروف مسی را تمیز کنیم و برق بیندازیم؟

آیا شما نیز به دنبال تمیز کردن ظرف مسی خود هستید؟ آیا می دانید که چه روش هایی می تواند ظروف مسی شما را برق بیندازد؟ از شما دعوت می شود که مقاله ما را تا آخر دنبال کرده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را به دست بیاورید.

ظرف ها از اصلی ترین و مهمترین لوازم مورد استفاده در زندگی می باشد که این ظروف از فلز های بسیار مختلفی تشکیل شده است که اصلی ترین این فلز ها را مس تشکیل داده است. ظروف مسی از زیبایی و خواص بسیار بی نظیری برخوردار می باشد که شما هم می توانید برای پخت و پزهای خود، استفاده از این فلز را در اولویت های خود قرار دهید. البته امروزه شما می توانید مس سفید را نیز در بسیاری از ویترین ها مشاهده کنید که از زیبایی بسیار بی نظیری برخوردار هستند.

کاربرد فلز در زندگی امری غیر قابل انکار می باشد و شما هم می توانید بهترین این فلزات را تهیه و خریداری کنید. ظرف مسی بعد از گذشت مدتی درخشندگی خود را از دست می دهد به طوری که رنگ آن مات تر شده و دیگر برق اولیه آن را نخواهید دید. بسیاری از خانم ها نیز برای براق کردن و تمیزی ظرف مسی خود به دنبال روش های مختلفی می روند که در این مقاله سعی بر آن داریم تا راجع به برخی از این روش ها توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

به طوز کلی استفاده از ظروف مسی فواید زیادی دارد. اگر شما هم با این مزایا آشنا شوید تنها انتخاب شما ظروف مسی خواهند بود. با این حال اگر در انتخاب و خرید ظروف مسی شک دارید مقاله سایت با عنوان فواید استفاده از ظروف مسی را مطالعه کنید.

ظرف مسی

روش های مختلف برق انداختن ظرف مسی

مس یکی از بهترین و بی نظیرترین فلزهای مورد استفاده می باشد که از زمان های بسیار دور نیز برای تهیه انواع سکه ها، آثار هنری و جواهرآلات از آن استفاده می شده است و امروزه نیز شما می توانید کاربرد بسیار مختلف آن را در صنایع مختلف مورد مشاهده قرار دهید. استفاده از ظرف مسی فواید و خواص بسیار بی نظیری را دارد که شما نیز می توانید به راحتی با خرید و ظروف مسی و پخت و پز در این ظرف ها، از این خواص بهره مند شوید.

اگر شما نیز دوست دارید تا ظرف مسی خود را به شکل روز اول آن در بیاورید و درخشندگی آن را از دوباره مشاهده کنید، می توانید این فرصت را از دست ندهید و با استفاده از یک سری مواد بسیار ساده، اقدام به تمیز کردن ظرف مسی خود داشته باشید. البته در نظر بگیرید که زیبایی ظرف مسی به درخشندگی و برق زدن آن می باشد و توصیه می شود که هر چند وقت یک باری، اقدام به تمیز کاری ظروف مسی خود نمایید. از مهمترین و اصلی ترین روش های برای براق و تمیز کردن ظرف مسی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         استفاده از ترکیب آرد، سرکه و نمک

–         استفاده از لیمو و نمک

–         استفاده از جوش شیرین و سرکه

شما نیز می توانید با استفاده از ترکیبات مواد بسیار ساده و موجود در منزل خود، ظرف مسی خود را به بهترین و بی نظیرترین شکل ممکن تمیز کرده و از این طریق آنها را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

همانطور که در بالا گفتیم ظروف مسی با توجه به ویژگیهایی که دارند از قدیم در آشپزخانه ها استفاده می شدند. ولی نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این تنها کاربرد فلز مس نیست. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد مس و ضایعات این فلز در زمینه های گوناگون هستید توصیه می کنیم این مقالات سایت را مطالعه کنید:

کاربردهای ضایعات مسی و ۲ دلیل استفاده از آن در صنایع

ویژگی های مس و کاربرد آن در خرید و فروش مس

ورقه مسی و ۶ کاربرد مفید آن

فلز مس و ۱۰ ویژگی شگفت انگیز آن!

تمیزی ظرف مسی

استفاده از ترکیب آرد، سرکه و نمک

استفاده از ترکیب بسیار قوی آرد، سرکه و نمک یکی از راحت ترین و موثرترین راه های ایجاد درخشندگی در ظرف مسی منزل شما می باشد. در این روش شما می توانید خمیری از این مواد تهیه کرده و آن ا بر روی ظروف مسی خود قرار داده و بعد از مدتی نیز آن را مورد شست و شوی قرار دهید.

برای این منظور می توانید مقداری از آرد را در یک ظرف اضافه کرده و به همان اندازه نیز نمک اضافه کنید. سپس سرکه تا به مقداری اضافه می کنید که خمیر مورد نظرتان آماده شود و این مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب می کنید و سپس با استفاده از قلم مو، آن را به بدنه ظرف مسی خود آغشته می نمایید و به مدت سی دقیقه صبر می کنید و سپس با استفاده از یک پارچه ای، خمیر را از روی بدنه ظروف مسی خود تمیز می نمایید.

این ترکیب خمیری می تواند بی نظیرترین و باشکوه ترین تمیزی را برای شما به ارمغان بیاورد و شما نیز می توانید بدون نیاز به هزینه های بسیار کلان، تمام ظروف مسی خود را با حوصله به این شکل تمیز و براق کنید.

 استفاده از لیمو و نمک

یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین روش هایی که برای براق و درخشان کردن ظرف مسی مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از ترکیب لیمو و نمک می باشد به طوری که شما می توانید با ترکیب این دو مواد با یکدیگر، بی نظیرترین تمیزی را در تمام ظروف مسی خود به وجود آورید. ترکیب لیمو و نمک می تواند هرگونه لکه و تیرگی را از سطح ظروف مسی برداشته و تمیزی فوق العاده ای را برای شما به ارمغان آورد.

شما می توانید مقداری از لیمو را با نمک ترکیب کرده و به کمک دستمالی آن را بر روی ظرف مسی خود بمالید و این کار را تا چند دقیقه انجام دهید تا رنگ ظرف تان به حالت اولیه خود باز گردد. سپس ظرف خود را آب کشیده و شاهد درخشندگی و تمیزی فوق العاده ای در آن باشید.

براقی ظرف مسی

استفاده از جوش شیرین و سرکه

از دیگر روش های مناسب برای برق انداخت و درخشندگی سطح ظرف مسی می توان به ترکیب سکه و جوش شیرین اشاره کرد که در این روش مقداری از جوش شیرین را با کمی سرکه ترکیب کرده و مواد تهیه شده را با یک دیگر ترکیب می کنید، سپس خمیر آماده شده را با کمک قلم مو روی ظرف کشیده و به مدت سی دقیقه منتظر می شوید و سپس با یک حوله خشک، خمیر روی ظرف را پاک می کنید.

این ترکیب می تواند سر سخت ترین و مشکل ترین تیرگی ها و سیاهی ها را نیز از روی ظرف مسی شما پاک کرده و از این طریق بهترین تمیزی را برای شما به ارمغان آورد. همچنین می توانید این روش را بر روی تمام ظروف مسی خود اعمال کرده و از این طریق درخشندگی باشکوهی را مشاهده کنید.

منابع

[1] https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.